R9 280 ne kadar süre götürür?

guneralp

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Kavaklıdere, Ankara
Merhabalar, 6700K, Z270 tabanlı bir sistem kullanıyorum. Sistemimde ekran kartı yoktu ve bir süredir kartlara bakıyordum. Dün R9 280'i 500 lira gibi bir fiyata aldım. Sapphire Tri-X 3 GB O.C. modeli. Kartın herhangi bir sorunu yok ve 500 liraya açıkçası bana bedava gibi geldi. Sadece sistemde Valorant ve BF5 oynuyorum. Cooler Master MasterGel Pro serisi ile termal değişimleri sağladım. Sorun çıkartmayacağını düşünüyorum ancak yine de emin olamıyorum. Satıp başka bir karta geçmeye değer mi yoksa bu işlemler için işimi görür mü? Kararsız kaldım.

Merhaba, 6700k, Z270 tabanlı bir sistem kullanıyorum. Sistemimde ekran kartı yoktu ve bir süredir kartlara bakıyordum. Dün R9 280'i 500 lira gibi bir fiyata aldım. Sapphire tri-X 3 GB O.C. Modeli. Kartın herhangi bir sorunu yok ve 500 liraya açıkçası bana bedava gibi geldi. Sadece sistemde Valorant ve BF5 oynuyorum. Cooler Master MasterGel Pro serisi ile termal değişimleri sağladım. Sorun çıkartmayacağını düşünüyorum ancak yine de emin olamıyorum. Satıp başka bir karta geçmeye değer mi yoksa bu işlemler için işimi görür mü? Kararsız kaldım.

Hocam RX570 580 veya GTX1050 Ti 1060 bakmanız daha iyi olur bence.

Merhaba, 6700k, Z270 tabanlı bir sistem kullanıyorum. Sistemimde ekran kartı yoktu ve bir süredir kartlara bakıyordum. Dün R9 280'i 500 lira gibi bir fiyata aldım. Sapphire tri-X 3 GB O.C. Modeli. Kartın herhangi bir sorunu yok ve 500 liraya açıkçası bana bedava gibi geldi. Sadece sistemde Valorant ve BF5 oynuyorum. Cooler Master MasterGel Pro serisi ile termal değişimleri sağladım. Sorun çıkartmayacağını düşünüyorum ancak yine de emin olamıyorum. Satıp başka bir karta geçmeye değer mi yoksa bu işlemler için işimi görür mü? Kararsız kaldım.

Hocam konu başlığına bakarak ve her şeyi standart ve normal olarak ele alacaksak 1 2 yıl kesin götürür (temizliğine dikkat...), sizin kullanımınıza bağlı olarak uzayabilir, kısayadabilirde.

Bu paraya harbiden nereye bedavaya almışsınız, eğer elinizde 700-800 lira varsa kartı 1000 lira civarında satıp üstüne koyarak GTX 1060 3 GB veya RX 570 4 GB gibi kartlar alınabilir, Performans artışı aşağı yukarı R9 280 ile R9 290X arasındaki fark kadar olacaktır yani fazlasıyla hissedersiniz.

Bu paraya harbiden nereye bedavaya almışsınız, eğer elinizde 700-800 lira varsa kartı 1000 lira civarında satıp üstüne koyarak GTX 1060 3 GB veya RX 570 4 GB gibi kartlar alınabilir, Performans artışı aşağı yukarı R9 280 ile R9 290X arasındaki fark kadar olacaktır yani fazlasıyla hissedersiniz.
Hocam o paralara (900, 1000 civarı) temiz olarak 950 bulabildim, 960'da baktım ama onların da piyasası 1.500 civarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı