Çözüldü R9 280 Sistem Tüm Oyunlarda Çalışmayı Durdurdu Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Literary.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oynadığım oyunlarda çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Oyunlar orjinal. Böyle 10-15 dk oynadıktan sonra hiçbir kasma falan olmadan direk oyundan atıyor ve çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Format attım düzelmedi, sıcaklıklar gayet normal 60 dereceyi geçmiyor. Sizce sorun nedir?

AMD FX 6300
Sapphire R9 280 Dual-X
8 GB Ram
1 TB HDD
120 GB SSD

Bu arada oyunlar HDD'de kurulu. Acaba HDD'de bir sorun olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İşletim sisteminiz nedir?
  • Redist 2005, 2008, 2010, 2012, 2013 kurulu mu?
  • Directx kurulu mu?
  • Ekran kartı dahil tüm sürücüler güncel mi?
  • Framework'ler kurulu mu?
  • Oynadığınız oyunlar nedir?
  • Oyunların dosyalarını doğrulamayı denediniz mi?
  • Yönetici olarak çalıştırmayı ve uyumluluk ayarlarını denediniz mi?
  • Tüm Windows güncelleştirmelerini yaptınız mı?
  • Antivirüs kurulu mu? Kuruluysa devredışı bırakmayı denediniz mi?
  • Anakart BIOS güncel mi?

Son düzenleme:
  • İşletim sisteminiz nedir?
  • Redist 2005, 2008, 2010, 2012, 2013 kurulu mu?
  • Directx kurulu mu?
  • Ekran kartı dahil tüm sürücüler güncel mi?
  • Framework'ler kurulu mu?
  • Oynadığınız oyunlar nedir?
  • Oyunların dosyalarını doğrulamayı denediniz mi?
  • Yönetici olarak çalıştırmayı ve uyumluluk ayarlarını denediniz mi?
  • Tüm Windows güncelleştirmelerini yaptınız mı?
  • Antivirüs kurulu mu? Kuruluysa devredışı bırakmayı denediniz mi?
  • Anakart BIOS güncel mi?

• Windows 8.1
  • Hepsi kurulu.
  • Kurulu.
  • Güncel.
  • Kurulu.
  • Far Cry 4, Battlefield 4 Multiplayer, GTA 5
  • Denedim.
  • Denedim.
  • Yaptım.
  • Denedim yine attı.
  • Güncel
Hepsi tamam ama yine oluyor bu hata.

8.1.3 mü kullanıyorsunuz? Sistemde O.C var mı? BIOS'u default'a almayı dener misin? Sürücü sürümü nedir? İmzamdan HD Tune Pro'yu indirin. Errorscan(Quickscan işaretlemeyin.) taraması yapın ve health kısmının SS'unu paylaşın. Sıcaklıklara hangi programla baktınız? İmzamdan Aida64'ü indirin ve oyunda sıcaklıkları kontrol edin.

8.1.3 mü kullanıyorsunuz? Sistemde O.C var mı? BIOS'u default'a almayı dener misin? Sürücü sürümü nedir?

Evet 8.1.3. Sistemde O.C yok. Anakartım MSI 970-a G43 nasıl defaulta alacağım? Sürücü sürümü derken neyden bahsettiniz?

BIOS'ta load defaults settings gibisinden bir ayar vardır. Oradan sıfırlayın. Sürücülerin sürümleri vardır, mesela 14.12 gibi. Sürücünün adında yazar.

BIOS'ta load defaults settings gibisinden bir ayar vardır. Oradan sıfırlayın. Sürücülerin sürümleri vardır, mesela 14.12 gibi. Sürücünün adında yazar.

AMD sitesinde zaten 2 tane ekran kartı sürücüsü var birisi beta. İkisinide denedim yine attı. Sürücülerle alakalı olduğunu sanmıyorum. Şimdi bir de defaulta alıp deneyeceğim.

BIOS'a girdim, 3 tane mod vardı, zaten standart moddaymış.

BIOS pilini sökün ve birkaç saniye bekleyin, sonra tekrar takın. Yukarıda söylediğim işlemleri de yapın. Diski ve sıcaklıkları kontrol edelim.

BIOS pilini sökün ve birkaç saniye bekleyin, sonra tekrar takın. Yukarıda söylediğim işlemleri de yapın. Diski ve sıcaklıkları kontrol edelim.

Az önce bir bölüm battlefield multiplayer oynadım atmadı ama oyundan çıktığımda işlemci sıcaklığı 66 idi. Sizce sıcaklıktan mı?

Evet olabilir. Sıcaklık 60 derece üstüne çıkmamalı. Fanları temizleyin ve termal macunu yenileyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı