R9 280 vs R9 380

koraybfm

Kilopat
Daha fazla  
Technopat Youtube kanalındaki GTA 5 testlerinden R9 280 ve R9 380 için olanları izledim. Anlayamadığım kısım R9 280 daha ucuz olmasına rağmen GTA 5'i daha yüksek ayarlarda yüksek FPS'lerde oynattı. R9 380 daha pahalı ancak daha geride kaldı. Alacağım toplama bilgisayarda bu 2 ekran kartı arasında kaldım, hangisi oyunları daha iyi oynatır? Bit farkından dolayı mı böyle? Şimdiden teşekkürler. Düşündüğüm sistem bu, bütçem 2000 2200 civarı.

• Intel Core i5 4460
  • Asus H81M-Plus
  • Kingston 8 GB (2x4) 1600 MHz
  • WD 1 TB Blue 7200 64MB SATA3
  • Zalman Z11 Plus MidTower
  • Fsp Bluestorm Pro 500W 80 Plus
  • Sapphire R9 280 OC Boost 3GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda aynı işlemciye sahip iki ekran kartının da (2GB ve 4GB) r280 den daha iyi olduğu göze çarpıyor.Technopat'ın Youtube kanalındaki videoları tekrar gözden geçirin.

NOT:GTA 5 ile Witcher 3 arasındaki optimizasyon farkından olabilir...

R9 280 biraz fazla ısınan bir kart problem yaşayabilirsin. O yüzden R9 280 yerine R9 380'i tercih et. Birde güç kaynağına ait 12Volt girişleri ikiye ayrılmış, o güç kaynağı yerine tek 12Volt beslemesi olan bir güç kaynağı seçersen daha iyi olur.

Isınma sorunu R9 280'de değil. Sapphire'de. MSI ya da Asus gayet iyi. Ama Dual-X'te hem ısınıyor hem de çok sesli çalışıyor. R9 380 daha performanslıdır.

380, GTX 960 tan daha hızlı bir kart. Fakat güç tüketim değeri biraz daha yüksek bir kart. Güç tüketim değeri düşünülmüyorsa R9 380 alınır. Çünkü Daha güncel olan Tonga Pro Gpu sunun elden geçirilmiş hali kullanılıyor. GCN 1.2 ile en güncel AMD ekran kartı ve DirectX 12 ye en yatkın Gpu olduğu için 380 derim.

Çok teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için.Topladığım sistem hakkında neler düşünüyorsunuz? Dengeli mi ileride upgrade edilebilirmi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı