R9 280'i Asus Almalı Mıyım?

Asus R9 280X kullanıyorum soğutması gayet başarılı. Powercolor 280x'e bütçeniz yetiyorsa onu almanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler. R9 280 alırsam Asus. R9 280x alırsam Power alırım. Son bir şey daha var. Amd sistem kuracağım. Bu bana kaç yıl gider yani bütçem kısıtlı. Laptop'um oyunlara yetmiyor. İntel alırsam i3 4150'den yukarısını alamam. İntel alırsam h81-plus anakark alırım. Update olarak en fazla işlemciyi i5 seviyesinde tutabilirim. Benim amacım oyun bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun çıkarmaz. Ben 4150 kullanıyorum ve performansı gayet yeterli. Laptop yetmez doğaldır. Amd 6300 modeli alabilirsin. Bu sistem seni en az 3 sene götürür. Sonra ayar kısarak 2 yıl daha gidersin yani sonuçta 5 yıl gider.

Çok kararsızım bu sistemi alırsam AMD'ye göre 45 TL kar ediliyor, fakat amd alırsam overclock yapabilirim 3.8-4 ghz yapsam yeterlidir diye düşünüyorum. Videoda izledim ultra ayarlar Watchdogs 35 Fps üzeri alıyor. Bazı i5 modelleri geçebilir mi diye düşünüyorum.
alll.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oc oyunda fazla etki yaratmaz. Bu konuda oc sadece güç tüketimi artmasına yarar. Performans olarak artma olur ama. Soğutma konusunu da düşün. 4 gb ram yeterli olacaktır.

Teşekkürler. R9 280 alırsam Asus. R9 280x alırsam Power alırım. Son bir şey daha var. Amd sistem kuracağım. Bu bana kaç yıl gider yani bütçem kısıtlı. Laptop'um oyunlara yetmiyor. İntel alırsam i3 4150'den yukarısını alamam. İntel alırsam h81-plus anakark alırım. Update olarak en fazla işlemciyi i5 seviyesinde tutabilirim. Benim amacım oyun bu arada.
R9 280'de neden Asus? Genel olarak R9'da Asus değil.

Başka bir seride tartışsak katılırdım ama Asus'un soğutmasında ısı borusunda bir problem var. O yüzden Dual-X de tercih edebilirsin ama Sapphire'e de güvenemiyorum. R9 280X alabiliyorsan almalısın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı