R9 280x Almalı mıyım ?

AMD = R9 285 --- NVİDİA = GTX 960 almalıyım yani :D Ekran kartı OC etme diye bir şey var herhalde bu R9 285 de onu alırım birazda OC zaten daha da bilgisayar almam bundan sonra o yüzden GTX 960 da alabilirim bir yerden kıssam desem işlemciyi i5 den i3e düşüremem . Kasa power zaten en ucuzlarını alacağım artık $ düşerse GTX 960'a yönelebilirim . Teşekkürler

Fazla konu açınca ban falan yiyoruz bu konu üzerinden devam edeceğim. Sistemi böyle düşünüyorum şimdi nasıl sizce power yeter mi ? Anakartı Plus yapmalı mıyım ?

Ve i5 4460 r9 285 nasıl olur yani oyunlar da ?

Cevap verseniz merak ettim :D R9 285 önerip duruyordunuz bende onu düşünüyorum nasıl bilgisayar ?

Dosya Ekleri

• FİNAL-KASA.JPG
    FİNAL-KASA.JPG
    69,7 KB · Görüntüleme: 378
AMD R9 Serisinde ki en iyi kartlar Sapphire'a aittir. Kartta bir sorunla karşılaşırsanız Sapphire birebir değişim yapan bir firma. Bu yüzden Sapphire almanı öneririm. 285'te pek tavsiye etmem artık oyunlar Fazla bellek istiyor bu bağlamda 280X daha iyi olacaktır kasanıza da sığacak ise alınabilecek en iyi model Sapphire Toxic modelidir.

AMD R9 Serisinde ki en iyi kartlar Sapphire'a aittir. Kartta bir sorunla karşılaşırsanız Sapphire birebir değişim yapan bir firma. Bu yüzden Sapphire almanı öneririm. 285'te pek tavsiye etmem artık oyunlar Fazla bellek istiyor bu bağlamda 280X daha iyi olacaktır kasanıza da sığacak ise alınabilecek en iyi model Sapphire Toxic modelidir.
Sapphire modelimi tavsiye etmiyorum dedim Recep Baltaş o yüzden bende tercih etmiyorum bunu alabilirim.

Zaten bütçeyi aştım o yüzden daha fazla arttırmak istemiyorum dediğim şeyleri yapsam mı ? 500W yetiyor ise hiç değiştirmiyim ileride belki ram takviyesi yaparım 2 yada 4 yada 8 bilmem ama yeter heralde 500W Plus yada C modeli arasında ki fark nedir iksin dede usb 3.0 var mı ? Öne takabileceğim ?

Daha mı iyi ?

Zalman Z3 Plus : 160 TL
Asus H81m-Plus : 240 TL
XIGMATEK X-Calıbre 600W 80 Plus : 155 TL
Sapphire r9 285 Dual x OC : 693 TL
Gskill 8gb Cl9 1600mhz : 195 TL
Seagate 1 tb : 185 TL
intel core i5 4460 : 598 TL
TOPLAM = 2226 TL DAHA İYİSİ TOPLANIR MI ?

Nasıl olmuş son düşündüğüm kasa böyle ?

XFX R9 280X öneririm. Güç kaynağını Zalman LX 600W ile değiştirirsen geyet güzel olur.

Şahsen ben satın aldım. XFX türkiyede yeni girmiş bir firma pek tanımaman normal. Bana kalırsa güncellikten kasıt güç kaynağı sorun olmadığı sürece performanstan kaçılmaz diye düşünüyorum. Ayrıca R9 285 ile R9 280X arasında ortalama 6-7 FPS fark var bazen R9 285 arayı kapatsada bazen ise FPS farkı 10-12'lere vuruyor. Karar senin yalnız R9 285 alacaksan Sapphire önermiyoruz banada forumda önceden tavsiye ettiler fakat hiç kanım ısınmadığından satın almadım. R9 285 alacaksan Asus modelini öneririm. :)

Şahsen ben satın aldım. XFX türkiyede yeni girmiş bir firma pek tanımaman normal. Bana kalırsa güncellikten kasıt güç kaynağı sorun olmadığı sürece performanstan kaçılmaz diye düşünüyorum. Ayrıca R9 285 ile R9 280X arasında ortalama 6-7 FPS fark var bazen R9 285 arayı kapatsada bazen ise FPS farkı 10-12'lere vuruyor. Karar senin yalnız R9 285 alacaksan Sapphire önermiyoruz banada forumda önceden tavsiye ettiler fakat hiç kanım ısınmadığından satın almadım. R9 285 alacaksan Asus modelini öneririm. :)
Bende sapphire almayı düşünüyorum da ekran kartında bir sorun çıkarsa iade falan yaparım yani aynı ekran kartına 200 TL fazladan vermek biraz acayip geliyor bana. Yani 280x daha iyi diyorsun olmadı xfx eklerim sisteme 7-8 fps veya 10-12 fps az değil şimdi :D

xfx r9 280 x ile i5 4460 youtube yazınca pek fazla sonuç çıkmıyor keşke oyunlarda ki fps şeyini görebilsem :D

Zalman Z3 Plus : 160 TL
Asus H81m-Plus : 240 TL
XIGMATEK X-Calıbre 600W 80 Plus : 155 TL
XFX r9 280x : 699 TL
Gskill 8gb Cl9 1600mhz : 195 TL
Seagate 1 tb : 185 TL
intel core i5 4460 : 598 TL
TOPLAM = 2229 TL o zaman sistem bu şekilde buna itirazı olan var mı ?

Kasayı böyle düşünüyorum h81m-plus stok da olmadığı için böyle ekledim :D

Dosya Ekleri

• PC.jpg
    PC.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 197
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı