R9 280'in yanına AMD 3200G mi, Intel 9100F mi alınmalı?

rlanders

Kilopat
Yer
İstanbul
Esenlikler arkadaşlar.
Elimde MSI R9 280 3G ekran kartı var. Anakart, RAM ve işlemci alacağım.
1-2 yıl R9 280 ile idare edip sonrasında ekran kartını da yükselteceğim.
Hangi işlemci benim için doğru tercih olur?
Sebepleriyle birlikte belirtebilirseniz çok sevinirim, ayrıca 3 parça birden önerilerinize de açığım.
Anakartı minimumda tutmak istiyorum mATX de olsa fark etmez.
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Esenlikler arkadaşlar.
Elimde MSI R9 280 3G ekran kartı var. Anakart, RAM ve işlemci alacağım.
1-2 yıl R9 280 ile idare edip sonrasında ekran kartını da yükselteceğim.
Hangi işlemci benim için doğru tercih olur?
Sebepleriyle birlikte belirtebilirseniz çok sevinirim, ayrıca 3 parça birden önerilerinize de açığım.
Anakartı minimumda tutmak istiyorum mATX de olsa fark etmez.
Teşekkürler şimdiden.
Oyun için İ3 9100F tercih edebilirsiniz. Ryzen 3 2200G den daha iyi performans veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Büyük bir performans farkı değildir. Ryzen 3 2200G den üstün bir işlemcidir. Intel İ3 9100F sizi idare edecektir.

Oyun için İ3 9100F tercih edebilirsiniz. Ryzen 3 2200G den daha iyi performans veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Büyük bir performans farkı değildir. Ryzen 3 2200G den üstün bir işlemcidir. Intel İ3 9100F sizi idare edecektir.
Teşekkürler 😃

Hocam başlığı mı güncellediniz ? Affınıza sığınıyorum ben 2200G sanmıştım. İ3 9100F ile R3 3200G arasında kaldıysanız. Tercihiniz yine İntel'den yana olsun.

Yok güncellemedim de ses etmeyeyim dedim, benim de hatam.
Yanlış anlamayın inanmadığımdan değil de AMD al demenizin sebebi nedir? UserBenchmark: AMD Ryzen 3 3200G vs Intel Core i3-9100F
Fiyat aynı sayılır ama performans farkı var?
Kusura bakmayın hocam biraz dalgınım. Mesajı guncellemiştim. Sanırım görmediniz. AMD Multi Core performans olarak 9100F'den iyi. Siz amaç belirtmeyince. Uzun ömür isteyince AMD tercih edin demiştim. Şuan biraz daha araştırdım 9100F daha iyi performans veriyor. Oyuncu olduğunuz için Multi Core ile herhangi bir işiniz olacağını sanmıyorum. Aynı zamanda performansları Multi Core'de hemen hemen denk.
Oyun için alıyorsan Intel alacaksın. Render yayın vs uğraşıyorsan Ryzen.
Hocam nasıl bu kadar net konuşuyorsunuz. Artık bu kafaya yerleşmiş sanırım. İntel'in bazı işlemcileri Multi Core olarak AMD ile denk. Bu tarz durumda işlemci testleri karşılaştırılmalı. Lütfen inceleyiniz 9100F Hemen hemen aynı performansı veriyor.

Kusura bakmayın hocam biraz dalgınım. Mesajı guncellemiştim. Sanırım görmediniz. AMD Multi Core performans olarak 9100F'den iyi. Siz amaç belirtmeyince. Uzun ömür isteyince AMD tercih edin demiştim. Şuan biraz daha araştırdım 9100F daha iyi performans veriyor. Oyuncu olduğunuz için Multi Core ile herhangi bir işiniz olacağını sanmıyorum. Aynı zamanda performansları Multi Core'de hemen hemen denk.

Hocam nasıl bu kadar net konuşuyorsunuz. Artık bu kafaya yerleşmiş sanırım. İntel'in bazı işlemcileri Multi Core olarak AMD ile denk. Bu tarz durumda işlemci testleri karşılaştırılmalı. Lütfen inceleyiniz 9100F Hemen hemen aynı performansı veriyor.
Sıkıntı yok ben de videoyu görmemişim. 9100F daha iyi görünüyor gibi.
2600 aldım 😁

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı