i3-9100F yerine Intel mi AMD mi alınmalı?

gatz

Decapat
Daha fazla  
i3-9100F işlemcim var ve anakartım B365MHC bildiğim kadarıyla bu işlemciler sadece Intel destekliyor. İleride bazı oyunlarda sıkıntı yaratacağı için işlemciyi değiştirmek istiyorum. Sizce Intel'in üst modellerini mi tercih etmeliyim i5 10K gibi yoksa ankartı değiştirip AMD işlemci mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence işlemciniz gayet yeterli. Bu günümüzdeki fiyatlardan uğraşmanıza gerek yok işlemci için. Yanına alırsınız cillop gibi bir GTX 1660S. 4 5 sene rahat rahat takılırsınız.

i3-9100F işlemcim var ve anakartım B365MHC bildiğim kadarıyla bu işlemciler sadece Intel destekliyor. İleride bazı oyunlarda sıkıntı yaratacağı için işlemciyi değiştirmek istiyorum. Sizce Intel'in üst modellerini mi tercih etmeliyim i5 10K gibi yoksa ankartı değiştirip AMD işlemci mi almalıyım?
Anakart değişimi yapmayacaksan 9. nesil Intel işlemciler bak derim. Çok üst seviye bir işlemci lazım değilse bence 9400F gibi bir işlemciye upgrade yapman yeterli olacaktır.

Yok bana daha da güçlü bir işlemci lazım diyorsan İ7 9700 gibi işlemcilere +2000TL vermek yerine 10400F/10700F ve H410 anakart ya da R5 3600/5600X ve B550 anakart alınabilir. Bütçeni bilmediğim için uygun fiyatlı öneriler de sundum 4500TL civarı masraf çıkarabilecek öneriler de sundum. Bütçen ve beklentine göre en mantıklı olan hangisi ise öyle yap derim.

Geri
Yukarı