Asus R9 280X Almalı Mıyım?

Boss Player

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Beyler şu anki ekran kartımı değiştireceğim ve uzun araştırmalar sonucu birçok kişi artifact sorunu yaşasada, şansıma güvenip Asus R9 280X'i almaya karar verdim.

Sizce bu kartı almalı mıyım?

Şimdiki Ekran Kartım;

Şimdiki.png

Alacağım Ekran Kartı;

Alınacak.png

Ek olarak; Bende şu an 500W PSU var ve bu PSU'da yalnızca bir tane 6 pinlik ekran kartı için güç kablosu var, bu kart 6+8 pin istiyor. Yeni psu almak zorunda mıyım sizce?

Aynı ekran kartını kullanıyorum ayrıca o artifact sorunu geçmişte kaldı diye biliyorum directcu 2 top ile kaldırıldı o sorun.. Almanı tavsiye ederim.
Psu için de 2 molex kablon varsa açıkta çevirici var diye biliyorum .. Molex to pin 8 diye arat..
Psu 80 + değilse yeterli olmayabilir..

@emirhan gözüküçük tavsiye için teşekkürler ancak ben Asus'a daha sıcak bakıyorum çünkü Sapphire daha önce hiç kullanmadım şimdi risk alıp tanımadığım marka kullanmayayım diye düşündüm.

@Orhan YILMAZ tamamdır o zaman umarım bana denk gelmez artifact falan. Bir de artifact psu ile alakalı olabiliyormuş şimdi ben 500 W'lık güç kaynağına takarsam bu kartı sınırda mı kullanmış olurum acaba? 80+ Olduğunu nasıl anlayabiliriz resim atsam anlar mısın sen?

Bir de benim açıkta 3 tane molex kablom var sanırım, doğru mu?

Screenshot_2.png

80+ olup olamdığını psu'nun üzerine bakıp anlayabilirsin. Orada yazar.. Ama bütçen varsa psu'nu değiştimeni tavisye ederim. Çevirici vesaire çok sağlıklı gelmiyor bana ayrıca güç yetersiz kalabilir ..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı