R9 280X DUAL-X OC VS R9 280X TRI-X OC

• Konuyu başlatan YiğitBalceli
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B
Y

YiğitBalceli

Ziyaretçi
Öncelikle iyi akşamlar, benim bir sorum olacak pc toplicam alacağım ekran kartında kaldım.R9 280x alacağım fakat dual-x mi alsam trı-x mi karar veremedim hangisi daha iyi ?

Güç kaynağınız ve işlemciniz nedir? R9 280X Tri-X daha iyidir soğutma yönünden ama Sapphire pek önermiyorlar. Msi, Asus gibi firmalara bakabilirsin.

280X'ler arasında en performanslı model Sapphire almaktan çekinmenizi gerektirebilecek tek bir durum var o da kasanıza sığar mı sığarsa durmayın alın. Eğer kart sorunlu çıkarsa Sapphire birebir değişim yapıyor o konuda da rahat olun :)

280X'ler arasında en performanslı model Sapphire almaktan çekinmenizi gerektirebilecek tek bir durum var o da kasanıza sığar mı sığarsa durmayın alın. Eğer kart sorunlu çıkarsa Sapphire birebir değişim yapıyor o konuda da rahat olun :)
İlginiz icin sagolun
Kasa:
cooler master rc-k380 600w midt atx
İşlemci:fx 6350
Bu ikisini yazmam yeter sanirim sizce kasaya sığarmı ve psu yetermi ?
Ayrica asusta sorun oluyor diyorlar kararsız kaldım.

Kasanın desteklediği uzunluk 31.6 Cm
kart 30.5 Cm az bir boşluk kalıyor takarken dikkatli takılması lazım. Onun dışında 750W power denmiş
600 watt'ın da karşılayabileceğinden çok emin değilim eğer ağır benchmark testlerine sokarsanız belki sıkıntı çıkartır ama oyunlarda yapacağını pek düşünmüyorum.
uzunluk bilgilerini buralardan aldım istersen bakabilirsin.
Cooler Master: K380
@Silinen üye Power Supply konusunda biraz yardımcı olursan seviniriz.
Hop düzeltme : 290X'e bakmışım 280X'in uzunluğu 30.8 yine sığar.
SAPPHIRE TRI-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI)
Power'da yeter ( 750 W demişler yinede ama yeter siz rahat olun ).

Kasanın desteklediği uzunluk 31.6 Cm
kart 30.5 Cm az bir boşluk kalıyor takarken dikkatli takılması lazım. Onun dışında 750W power denmiş
600 watt'ın da karşılayabileceğinden çok emin değilim eğer ağır benchmark testlerine sokarsanız belki sıkıntı çıkartır ama oyunlarda yapacağını pek düşünmüyorum.
uzunluk bilgilerini buralardan aldım istersen bakabilirsin.
Cooler Master: K380
@Silinen üye Power Supply konusunda biraz yardımcı olursan seviniriz.
Hop düzeltme : 290X'e bakmışım 280X'in uzunluğu 30.8 yine sığar.
SAPPHIRE TRI-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI)
Power'da yeter ( 750 W demişler yinede ama yeter siz rahat olun ).
Cok sagol bnce psu da bir sıkıntı cıkmaz diye dusunuyorum cunku arastirdigimda r9 280x için 550 ile 650 arasi bir psu yeter demislerdi umarim psu yeter fakat uzunluk konusunda bir sorun olmayacağınıza eminsiniz degilmi ? Bu kasa dışında önereceğiniz başka kasa varmı fiyatı en fazla cooler master rc-k380 600w midt atx inki kadar olabilir butcem fazla değilde.

Cok sagol bnce psu da bir sıkıntı cıkmaz diye dusunuyorum cunku arastirdigimda r9 280x için 550 ile 650 arasi bir psu yeter demislerdi umarim psu yeter fakat uzunluk konusunda bir sorun olmayacağınıza eminsiniz degilmi ? Bu kasa dışında önereceğiniz başka kasa varmı fiyatı en fazla cooler master rc-k380 600w midt atx inki kadar olabilir butcem fazla değilde.
Önerdiğim zaman almaya karar verirseniz şuan ki kasanızı satmayacaksınız power'ını yeni alacağınız kasaya takabilirsiniz büyük masrafdan kurtulabilirsiniz eğer öyle bir durum varsa Zalman Z3 Plus öneririm.

Önerdiğim zaman almaya karar verirseniz şuan ki kasanızı satmayacaksınız power'ını yeni alacağınız kasaya takabilirsiniz büyük masrafdan kurtulabilirsiniz eğer öyle bir durum varsa Zalman Z3 Plus öneririm.
Yani anlamadım kasa ve ayrıyeten bir psu mu alim öylede olabilir aslında ucuzda olabilir değilmi ?
Ayrıca dediğiniz kasaya baktım şimdi vatan bilgisayarda gayet güzel yorumlar var , genişliğide ekran kartı için yeterlimi sizce ?

Bana sorarsan Asus al derim şuan sistemimde kullanıyorum ama Asus r9 280x modelinde articraft hatasıyla karşılaşanlar varmış. Bende yok ama şuan için memnunum karttan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı