R9 280X TurboDuo vs R9 280X DUAL-X OC

Fiyat farkı markadan kaynaklanmıyor, Sapphire olanın OC model olmasından kaynaklanıyor. Bir ekran kartının çekirdek hızı x diyelim, bellek frekansına da y diyelim. Bu kartı overclock ederek OC modelinin sahip olduğu çekirdek ve frekans değerine ulaşabilirsiniz ancak, OC model her zaman overclock edilmiş gibi çalışır. Fabrikadan çıkarken bu şekilde ayarlanmıştır.

A kartı, x çekirdek hızında ve y bellek hızında çalışırken; A kartının OC modeli, x+25 çekirdek hızında ve y+50 bellek hızında çalışacaktır.

Aradaki fiyat farkı da bu yüzden, eğer R9 280X Dual-X'in fabrika çıkışlı OC edilmemiş sürümünü bulursanız, fiyat hemen hemen aynı olacaktır TurboDuo ile. Umarım açıklayıcı olmuştur, olabildiğince basit bir şekilde anlatmaya çalıştım.

Fiyat farkı markadan kaynaklanmıyor, Sapphire olanın OC model olmasından kaynaklanıyor. Bir ekran kartının çekirdek hızı x diyelim, bellek frekansına da y diyelim. Bu kartı overclock ederek OC modelinin sahip
olduğu çekirdek ve frekans değerine ulaşabilirsiniz ancak, OC model her zaman overclock edilmiş gibi çalışır. Fabrikadan çıkarken bu şekilde ayarlanmıştır.

A kartı, x çekirdek hızında ve y bellek hızında çalışırken; A kartının OC modeli, x+25 çekirdek hızında ve y+50 bellek hızında çalışacaktır.

Aradaki fiyat farkı da bu yüzden, eğer R9 280X Dual-X'in fabrika çıkışlı OC edilmemiş sürümünü bulursanız, fiyat hemen hemen aynı olacaktır TurboDuo ile. Umarım açıklayıcı olmuştur, olabildiğince basit bir şekilde anlatmaya çalıştım.
Evet anladım. Yani biraz daha performansli olabilir diyordunuz OC olduğundan dolayı. Peki aralarinda çok bir fps farkı var mıdır ? Veya turboduo soğutması iyi mi

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı