R9 280X DUAL-X OC VS R9 280X TRI-X OC

• Konuyu başlatan YiğitBalceli
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B
Tessekkur ederim ama ben yinede tercihimi sapphireden yapacağım.Ben hala kasa konusunda kaldım.
Düzeltme:Kesinlikle
SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 650W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
Ve
Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Bu ikisini alacağım hem psu derdim gider hemde kasanın genisligide gayet iyi ayrıca daha ucuza denk geliyor yani 2 tanede fan alacaktim onlarıda almayacağım çünkü 4 fanla geliyormuş çok hoşuma gitti
Peki diyeceğiniz birsey varmı bu konuda ?

Son düzenleme:
Yani anlamadım kasa ve ayrıyeten bir psu mu alim öylede olabilir aslında ucuzda olabilir değilmi ?
Ayrıca dediğiniz kasaya baktım şimdi vatan bilgisayarda gayet güzel yorumlar var , genişliğide ekran kartı için yeterlimi sizce ?
Genişliği her kart için yeterli o konuda rahat olun.
PSU meselesi ise şöyle şuan ki kasanızı kullanmayacaksanız birde PSU masrafına gerek kalmadan şuan kinden söküp yenisine yani Zalman Z3'e takabilirsiniz.

Tessekkur ederim ama ben yinede tercihimi sapphireden yapacağım.Ben hala kasa konusunda kaldım.
Düzeltme:Kesinlikle
SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 650W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
Ve
Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Bu ikisini alacağım hem psu derdim gider hemde kasanın genisligide gayet iyi ayrıca daha ucuza denk geliyor yani 2 tanede fan alacaktim onlarıda almayacağım çünkü 4 fanla geliyormuş çok hoşuma gitti
Peki diyeceğiniz birsey varmı bu konuda ?
Bu şekilde de olabilir tabii.

Genişliği her kart için yeterli o konuda rahat olun.
PSU meselesi ise şöyle şuan ki kasanızı kullanmayacaksanız birde PSU masrafına gerek kalmadan şuan kinden söküp yenisine yani Zalman Z3'e takabilirsiniz.
Henüz kasayı almadım pc parçalarını topluyorum suan yarın siparişimi vereceğim o yüzden cooler master almayacağım.

R9 280X yerine R9 285 şart, bunu belirten arkadaş olmamış. R9 285, en güncel mimariyi kullanıyor ve Omega sürücüsü ile harika yazılımlar geldi.
R9 280X daha performanslı gözükse de önemli olan mimaridir, en günceli olan R9 285 tercih etmen gerek.

Ekran kartı: Powercolor R9 285 TurboDuo OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Kasa ve güç kaynağı konusunda takılmışsın, hemen yardımcı olalım.

Kasa: Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
PSU: SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 550W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

R9 280X yerine R9 285 şart, bunu belirten arkadaş olmamış. R9 285, en güncel mimariyi kullanıyor ve Omega sürücüsü ile harika yazılımlar geldi.
R9 280X daha performanslı gözükse de önemli olan mimaridir, en günceli olan R9 285 tercih etmen gerek.

Ekran kartı: Powercolor R9 285 TurboDuo OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Kasa ve güç kaynağı konusunda takılmışsın, hemen yardımcı olalım.

Kasa: Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
PSU: SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 550W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
Fakat benim için performans önemli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı