R9 280x ekranda kırmızı çizgiler

tolgacolak

Hectopat
Arkadaslar ben PC'yi yeni topladm. Sadece ramleri ve eski islemcimi eski bilgisayardan aldm taktm.
Ekran karti felan yeni alindi anakart.
  • R9 280x
  • asus i7 2600 islemci
  • gigabyte ds3 z77 anakart
  • Ssd 120 gb kingston
  • ve eski casper marka pcmdeki ramler
Sorunum su arkadaslar: bilgisayari actiktan sonra asagidaki fotograflarda gordugunuz gibi boyle garip ekran cikiyor ve res atmak zorunda kaliyorum. Res atiyorum bazen duzeliyor bazen sorunu tekrarliyor. Ilginiz icin simdiden tesekkurler. Sorun hangi parcada olabilir?

Ekranda Çizgiler.jpg

Monitörde Çizgiler.jpg

Önce sorun ekran kartında mı monitörde mi onu bulmak için onboard GPU'ya tak, açılırsa ekran kartı sorunlu demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ekran kartinda olabilir diye karti garantiye gonderdim . Sadece biosu guncelleyip gonderdiler sorun hala devam ediyor. Ekran karti yokken islemci vga da sorun olmuyordu vga kablo ile bagladigimda hdmi la ekran kartini ayni asus vn 247 h monitorune bagladigimda sorun devam ediyor .

Sorun ekran kartinda olabilir diye karti garantiye gonderdim . Sadece biosu guncelleyip gonderdiler sorun hala devam ediyor. Ekran karti yokken islemci vga da sorun olmuyordu vga kablo ile bagladigimda hdmi la ekran kartini ayni asus vn 247 h monitorune bagladigimda sorun devam ediyor .
Hocam bende de tam olarak aynı sorun var. Siz çözebildiniz mi problemi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı