Ekranda Sütün Şeklinde Kırmızı Çizgiler

godmode1

Decapat
Öncelikle selamlar. Bundan 2 gün önce saat 06.20 sularında oyun oynamak istedim ve bilgisayarımı açtım, biraz video izledikten sonra Apex Legends oynamak için masaüstüne geçtim ve oyunu açtım. Oyun buldu ve seçim ekranı tam sonlanırken ekran dondu ve arkadan bozuk frekans sesine benzer bir ses sürekli aynı şekilde devam etti tıpkı takılmış gibi. Sonrasında öyle kalmaya devam etti. 2 dakika önce yani oyun seçim ekranında takılı kalmadan önce genel anlamda renk turuncu ve farklı renklerden oluşuyordu ekran takılı kaldığında her yer karıncalanmış televizyon gibi ve turuncu renkte idi. Bilgisayarı güç düğmesinden kapattım ve açmaya çalıştım. Açılırken 4 ya da 5 sütun şeklinde kırmızı şeritler vardı. Sorun şu ki koku ya da farklı bir anormallik yoktu fiziksel anlamda. Ekran kartım yandı diye varsayıyorum fakat sorun tam olarak ne emin olamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Ekran kartı veya ramlerden dolayı gibi duruyor. Ekran kartını çıkartıp onboard kullanmayı deneyin. Onda da sorun oluyorsa ramlerden dolayıdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı