R9 280X için PSU tavsiyesi

TheDraw

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim üzere r9 280x alıcam. Fakat anakartıma falan uyar mı bilemiyorum. Sizlere danışmak istedim. Öncelikli olarak şu anki ekran kartım Nvidia GT 420 çok kötü bir kart. Ve PSU'mda 300 wattlık bir PSU.
Şu anki işlemcim: İ3 3220 4GB RAM bulunmakta.
Anakartım: H61M-DS2 4.0
PSU: 300 watt
Öncelikli olarak soracağım anakartıma uyar demişti bazı kişiler. Bu işlemciyle de darboğaz yapmaz demişlerdi. Sadece PSU alsan yeter dediler. Eğer ki öyleyse hangi PSU'yu ve kaç wattlık önerirsiniz? Teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P'de GTA V gibi oyunlarda darboğaz yapacaktır. Ancak fazla sorun olacağını sanmıyorum. Daha güncel olan R9 380 ya da GTX960 modellerinden birini almanızı öneririm. Daha az güç tüketecektir. Güç kaynağı olarak 500W kaliteli bir PSU yeterli olacaktır. Zalman LX serisinden olabilir.

1080p oynayamam, monitörüm yok. :D Sadece evde yeni çıkan oyunları oynamak için değiştiriyorum sistemimi. Sürekli LOL oynamak canımı sıktı, teşekkürler.

Ekran kartı olarak R9 280x son kararım. :D R9 300 serisi yeni çıktığı için biraz tereddütlüyüm. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi mi ki bu tereddüt ediyosun? Aksine çok daha eski bir kart almış olacaksın. Ayrıca düşük çözünürlükteki monitörünle daha fazla darboğaz yapacaktır.

Kararın çok iyi, dönmeni tavsiye etmem. R9 280X'in eline ne GTX 960, ne R9 380 serisi performansta su dökebilir. Güç kaynağı olarak bilindik marka, 600-650 Watt 80+ sertifikalı bir ürün işinizi görür. Arkadaşın dediği gibi işlemci GTA V gibi oyunlarda yetmediği için ekran kartı tam performans sergilemeyebilir, ayar kısarsanız baya yüksek FPS alırsınız. 1080P kullansanız daha iyi olur, ayar kıstıkça işlemciye düşen yük artıyor. Genelde bu GPU yetersiz olursa, çözünürlük düşürülerek performans artışı sağlanır. Fakat bu sefer sizin işlemciniz güçsüz kalıyor. Alabildiğiniz en yüksek çözünürlüğe almanız iyi olur, abartmadan yani 1080P demek istiyorum.

Arkadaşlar şimdi kafama bir soru takıldı r9 280x mi r9 380 mi ve güç kaynağı tüketimi nolur? Ayrıca i3 3220 darboğaz yapabilir mi teşekkürler.

@TheDraw 1920x1080 ve üstü çözünürlükte darboğaz yaşamazsın. Bütün sistem tam güçte HDD, RAM, FAN, İŞLEMCİ, PSU, DVD-RW vs. 500W güç tüketimi olur tabi bunu her zaman çekmez tahmini olarak 350W civarı güç tüketir.

Benim tavsiyem size ya Asus GTX960 ROG STRIX 2GB GDDR5 128Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks yada Sapphire R9 285 DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar olur. Karar yine size kalmış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı