R9 280x Metro Last Light Kasma

DeadboringQ7

Hectopat
Daha fazla  
Forumda yeniyim. Konu yanlış yerde açılmışsa affola. Sorunum şu arkadaşlar. 32 bitte 1920x1080 p ultra ayarda 0 kasmayla oynadığım metro last light dün 64 bite fprmatladığım pc imde kasmaya başladı. 32 bitte tık kasma yokken herşey ultrada , 64 bitte kasmayı kaldırmak için low a kadar çektim grafikleri aynı şekilde nfs rivals da aynı şekilde oldu. 32 bitte 1920x1080 p ultra 0 kasmayla oynadığım oyun 64 bitte takılmalar yaşamaya başladı . Sorun nedir arkadaşlar ? 32 bit en fazla 3 gb ram destekliyormuş. 64 bit daha fazla bende 8 gb ram olduğu için 64 bite formatladım. Sorun iki ramın da çalışmaya başlamasından olabilir mi ki ?

Sistem;
  • -Asus M5A97 R2.0 Amd 970 / Sb950 Am3 + Ddr3 2133Mhz ( O.C. ) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart
  • -8GB ( 2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • -Sapphire R9 280x dual - x 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
  • -1 tb hdd
  • -amd fx 6300 işlemci
  • - fsp raider 80 plus 650 watt psu

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurduğun Windows'ta sorun olabilir.
Ekran kartını ve diğer bileşenlerinin Driver'larını üreticilerin destek sayfasından en güncelini indirerek kuruyorsun değil mi? (Umarım Driver güncelleme programları kullanmıyorsundur.)

Aynı sorun benimde 2 sene önce başıma gelmişti. Benimkisi yanlış formattan dolayıydı. Şimdi seninde sorunun yanlış formattan dolayı olduğunu düşünüyorum. Yanlış format attığını Cpu-z indirerek test edebilirsin. Eğer ekran kartının Vram değeri yani ekran kartının gb si 0 olarak gözüküyorsa bilki yanlış format atmışsın bende öyle gözüküyordu çünkü.

Driverları driver pack solutions diye bir programdan yüklemiştim. Sonradan o programın çok sağlıklı bir program olmadığını okudum. Sonra bilgisayar bileşenlerinin kutularını karıştırırken ekran kartının ve anakartın support cd sini buldum. Şimdi pc ye format atıyorum. Driverları verilen cd'lerden yükleyip deniyeceğim.

Hayır, yanlış yaparsın.

DDU (Display Driver Uninstaller) programı ile ekran kartı sürücüsünü sil.

Ardından bu siteden en güncel AMD GPU sürücüsünü indir. (En aşağıda.)
http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64

Ardından buradan anakartın BIOS dosyasını indir.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A97_R2.0/M5A97-R20-ASUS-2501.zip

BIOS güncellemek için USB belleğe ihtiyacın var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış yaptığım konu ne ? Anlamadım. Driver pack solutions programını kullanmam mı yoksa driver ları üreticinin verdiği driver cd lerinden mi yüklemem ?

Her ikisi de yanlış. O programlar hep en güncel driver'ı yüklemiyor. Aynı şekilde o cd'lerde öyle. En sağlıklısı firmanın kendi sitesindeki driverları yüklemen olur.

Anladım. Teşekkür ederim. Arkadaşlar aklıma takılıyor öyledir. Bu ekran kartı beklenenleri karşılamadı bende. Bazı sitelerde okudum adamlar R9 280x le 4k çözünürlükte bioschok ( yanlış yazdıysam kusura bakmayın) 40 fps aldık diyorlar. Bahsi geçen bebim kasamın içinde çalışan kart sözde :D Ben daha crysis 3 ü full hd de ultrada akıcı bi şekilde oynayamadım. Hep bi takılma hafif hafif kasılmalar falan filan. Montajda r9 u takmadılar desek cpu-z de çıkıyor direk kart veyada bana arızalı bir kart vardı aynısı onu mu taktılar. Düşünmeden edemiyor insan. Amd fx 6300 ile darboğaz yaşamaz demi ekran kartı ? Yoksa sorun ilk baştan beri bendemi ? Güncellemeyle geçmeyecek sorunlar bunlar :D Aklımda delice sorular :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı