R9 280X mi GTX 770 mi?

1080P için Gtx 770, 1080P'den yukarısı için R9 280X. İkisinin performansı aynıdır. Kullanıcıların yorumları kafanı karıştırırsa ben sana peşin peşin söyleyeyim. Yazı-Tura at. Hangisi gelirse onu al. (Eğer çizim ve Render ile uğraşıyorsan Gtx 770 al. Oyunlarda fark bulamazsın iki kart arasında.)

Bu soru bana biraz "PS3 mü Xbox 360 mı?" sorusunu anımsattı. Neden anımsattığına gelirsek şüphesiz PS3 ve Xbox 360 arasındaki en belirgin fark, konsola özel oyunlardır. İnsanlara bu soruyu sorduklarında tek söylenebilecek şey "hangi konsolun oyunları hoşuna gidiyorsa o konsolu al." olacaktır.

Gelelim soruna; eğer oynayacağın oyunların çoğu Mantle destekliyse R9 280X elbette daha iyi bir seçim olacaktır. Ancak eğer oynayacağın oyunlar Nvidia ile daha optimize bir şekilde çalışacaksa GTX 770 mantıklı bir seçim olacaktır.

Özellikle şu oyunlar GTAV, Fifa15, APB reloaded bu üçünde maxda çok iyi bi fps istiyorum. İşlemcide amd fx 8330 rakamlarda ufak yanlış olabilir. Ayrıca kime pc toplattırsam gtx770 yazdı 2500 tl lik bütçeye ama r9 280x 3 gb 384 bit çok karışık kafam çok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar piyasaya çıkmadan hangi kartın daha iyi performans vereceğini bilemezsin. Sadece bu oyunlara odaklı bir seçim yapacaksan, oyunların piyasaya çıkmalarını beklemeni tavsiye ederim.

Kişisel görüş sorarsan R9 280X derim; ama ikisi de denk kartlar birbirine, arkadaşların da dediği gibi. Hangisini seçersen seç memnun kalacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı