R9 280x ses sorunu

mzahit18

Hectopat
Çarşamba günü vatan bilgisayar avcılar şubesinden powercolor r9 280x aldım.Eve geldim kartı taktım crysis 3 yükledim oyuna bi girdim çok fazla bi cızırtı geldi ses fanlardan mı kaynaklı diye fanları durdurup baktım fanlarla bi ilgisi yok hemen kartı gidip vatan bilgisayara götürdüm aynı markadan bi tane daha vardı onu da çıkarıp denediler aynı sorun.Sonra sana asus modelini verelim dediler arada 80tl fark var tamam dedim onu da çıkarıp taktılar kartı oradayken sadece fan sesi gibi bi ses vardı fakat eve gelip taktığımda ses arttı yine aynı ses sizce gidip paramı geri almalıyım yoksa ne yapmalıyım ?
Lütfen yardımcı olun.

Ses PSU'dan kaynaklı galiba. Oraya gidin ve eski PowerColor ekran kartınızı geri taktırın. Sonra başka bir PSU ile deneyin. Özellikle Corsair marka bir PSU kullanıyorsanız olabilir. Başka marka PSU ile denerseniz sevinirim.

Gigabyte sumo y kasa var içinde cougar 700watt 80+ güç kaynağı var.Bu kartı almadan önce hd7790 vardı bi sıkıntı yoktu ayrıca powercolor u servise yolladılar bana asus verdiler ben aradaki 80tl ilk farkı verdim aldım.Fakat eve geldim yine ayni sorun sadece ses azaldı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı