R9 280X ve Z97 GAMING 7 Sistem Toplama

Evet parçaların uyumlu. Fakat birazdan sana, anakartını Z97 PC Mate ile, ekran kartını da GTX970 ile değiştirmeni söyleyecekler :)

Sıvı soğutma takıntın yoksa, Cooler Master TPC-612 ya da Cooler Master 212EVO'da etkili olur. Hayırlı olsun şimdiden :)

Teşekür ederim :) Soğutma sıvıda olur normalde olur işlemciyi soğuk tutsun yeter :)
Ekran kartında da 384 bit olmasından dolayı onu seçmiştim ayrıca arkadaşımda kullanıyor performansı gayet iyi dedi ama daha yeni bir ekran kartı olmasından dolayımı GTX970' i öneriyorsunuz 256 bit bildim kadarı ile ?

Z97 pc mate anakartı ilerde gelecek olan yeni nesil işlemci olan Broadwell ile de uyumlu olur mu acaba onu bilmiyorum. O işlemciler çıkınca anakartı da değiştirmek istemem.
MSI Z97 GAMING 7 ona da uyumlu olduğunu duymuştum. Bunun nedeni z97 olması ise onu bilmiyorum bunu yanlışta biliyor olabilirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle R9 280-280X gayet güzel performans verir ve güzel karttır. Fakat senin de bahsettiğin gibi GTX900 serisi yeni nesil mimariyle çıktı ve bellek bant genişliğini 256bit'e düşürmelerine rağmen daha fazla performans elde ettiler. Bu sebepten dolayı AMD, R9 300 serisini çıkarana kadar önerim GTX900 serisinden olacaktır :)

Z97 PC Mate, ilerde gelecek olan yeni nesil işlemciyle uyumlu olacak. Z97 Gaming serisi, fazladan bazı özellikler sunduğundan, fiyatı da daha pahalı. Ama performans açısından gözün arkada kalmasın.

MSI'ın sitesinden farklarına bakabilirsin şuan ezberimde yok maalesef. Buradan detaylarına bakabilirsin;

MSI Türkiye Z97 PC Mate

MSI Türkiye Z97 GAMING 7

Ekran kartı cok onemli. Oyun performansı olarak soylediniz anakartı alınca onun parasını ekran kartına aktarmak daha iyi bi secenek olur :) Bu daha mantıklı ben fiyatı açısından dolayı onu istiyordum. NVIDIA ATI'den daha pahalı olmasından dolayı.
Bu arada 290x'ler nasıl 512Bit olmasının ekstra bi faydası olur mu ? Yani gtx970 ile kıyaslarsak universitede okurken uzun zamandır laptoplarla takılımak zorundaydim. Artik yerlesik hayata geciyorum. Masaustune geceyim dedim piyasa acayip olmus. Ondn dolayı iice ogrenmek istiyom pisman olmamak icin.

Gtx 970 çok daha iyidir. Burada fps değerleri mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle. AMD'nin yeni Omega Driver'ı çıkmadan önce GTX970 yaklaşık 3-4 fps daha fazla veriyordu. Sanırım Omega'dan sonra eş değerde fps verdiklerini düşünüyorum. Fakat bu sefer Omega sürücüsüyle sıkıntı yaşayanlar oldu, malum AMD'nin yazılımsal desteği bir Nvidia değil. Tüm bunların haricinde en önemli farkları harcadıkları enerji olacaktır.

Ortalama;
GTX970 145W iken,
R9 290X 250W

Şimdi de seni, gecenin bir yarısında GTX970 markaları ikileminde bırakmayalım. :D
Kesinlikle GIGABYTE, EVGA veya GALAX'dan almanı öneriyorum. Herhangi birini tercih edebilirsin. Hangisi gözüne hoş, fiyatı tatlı geliyorsa onu al ve keyfine bak :)

İyi geceler

Enerji harcaması amd de cok yüksekmiş degerlere bakınca goruluyor. Bi de @Kubilay22 arkadasın gönderdigi videoda da fps degerleride gtx970 in daha iyi oldugunu gosteriyor. Bunu öğrendiğim iyi oldu bit az diye ben dönüp bakmıyordum GTX970'lere.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı