R9 280X ve Zalman 500W PSU nasıl?

recklesss

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Güç kaynağının neredeyse yarısını ekran kartı kullanacak. Eğer PSU 500W tam anlamıyla veriyorsa yeterli olacaktır ki bu mümkün değil en kaliteli Pylon bile tamamını veremiyor o yüzden 600W tavsiye ederim en az.

Güç kaynağı dandik değil ancak çok iyide değil eski bir model. Eğer Vatan’dan almak zorunda değilseniz:

Arkadaşlar, R9 280X 3GB bir ekran kartım var, yanında da ZALMAN ZM500-TXII 500W 80 PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu adresteki PSU'i aldım, acaba bu PSU bu ekran kartını çalıştırır mı diye tereddüte girdim duyduğum birkaç varsayım üzerine, sizce çalıştırır mı? Bir sıkıntı çıkar mı? Veya PSU dandik bir şey mi ya da güzel, kullanılabilir midir? Cevaplarınızı bekliyorum.

İyi, kullanabilirsiniz.

Hocam aldığınız PSU muhtemel 12v kanalından 430Watt gibi bir değer verecek. Ekran kartınız 250W ile çalışan bir ekran kartı. Ucu ucuna yeteceğini düşünüyorum işlemciniz 95W TDP değerinden yüksek bir işlemci değil ise.

Güç kaynağı dandik değil ancak çok iyi de değil eski bir model. Eğer Vatan'dan almak zorunda değilseniz:

Gigamax ile karıştırıyorsunuz sanırım megamax yeni diye biliyorum ben.

Güç kaynağı dandik değil ancak çok iyi de değil eski bir model. Eğer Vatan'dan almak zorunda değilseniz:

Aldım bir kere değiştirme şansım yok.

Güç kaynağının neredeyse yarısını ekran kartı kullanacak. Eğer PSU 500W tam anlamıyla veriyorsa yeterli olacaktır ki bu mümkün değil en kaliteli Pylon bile tamamını veremiyor o yüzden 600W tavsiye ederim en az.

Ekran kartını aldığım kișide de 500W varmış ama 450W güç üretiyormuș ben rahat çalıştırıyorum dedi, bu PSU da 450-500W üretiyor.

Sisteminiz diğer bileşenleri nelerdir?

i3 10100F CPU
B460M -a Pro anakart
8 GB 3000MHz Patriot RAM
240GB SSD
1TB HDD

Geri
Yukarı