R9 280X'li sistem CS:GO oynarken sıcaklık değerleri

CS GO zaten sistemi yoran bir oyun değil ki. Benim sistemde 45 derece sıcaklıkta oynuyorum. Termal macunda bir problem yoksa veya kasa içi hava sirkülasyonu zayıf değilse çoğu sistemde zaten sıcaklıkları çok arttırmayacaktır.
1440p'de R9 280X ile 70-75 derecede geziniyor. GPU kullanımı %99. FPS gayet iyi 1440p'de 220 FPS

1440p'de AMD bir kart için sizin sıcaklık değerleriniz normal. Ben 1024x768 çözünürlükte 800 FPS ile oynuyorum. Ortalama 45 derece.

@heavystorm01 CS:GO'yu ultrada oynayanları hiç anlamamışımdır :D Bir de 2K'ya almışlar. CS grafiklerden etkilenme oyunu değil, konsantre olup, taktikler uygulayarak oyunu kazanma oyunudur. Battlefield gibi ultraya alayım TDM modunda takılayım havasında bir oyun değil.

@heavystorm01 CS:GO'yu ultrada oynayanları hiç anlamamışımdır :D Bir de 2K'ya almışlar. CS grafiklerden etkilenme oyunu değil, konsantre olup, taktikler uygulayarak oyunu kazanma oyunudur. Battlefield gibi ultraya alayım TDM modunda takılayım havasında bir oyun değil.
2K'da daha rahat oynuyorum. Ultrada oynayanları anlamıyorum demişsin de neden ayar kıssyım?

@Ustadharak dediğimi anlamamışsınız işte :D Mesela dust2 mapinden örnek veriyorum. Araba var ya longta, eğer ultraya alırsanız o alevlerin arkasındaki adamı göremezsiniz adam sizi öldürür ve 2K çözünürlükte AK ile spray yapmak pek kolay değil.

@Ustadharak dediğimi anlamamışsınız işte :D Mesela dust2 mapinden örnek veriyorum. Araba var ya longta, eğer ultraya alırsanız o alevlerin arkasındaki adamı göremezsiniz adam sizi öldürür ve 2K çözünürlükte AK ile spray yapmak pek kolay değil.
2K'da keleş ile oynamadım hiç rekabetçi banım var. Bir tek ölüm maçı modunda AWP ile oynadım. Ama 2K'yı kapatmayı düşünüyorum çok fena ısınıyor. 1080p de yeterli.

VSync input lag yapar. fps_max 61 (60'a sabitlenir) yaparak fpsyi sınırlandırabilirsiniz.

Konuyu daha fazla dağıtmadan son yorumumu yapayım; hangi çözünürlükte rahat ediyorsanız onda oynayın. Ben eski 1.6 zamanlarından beri 1024x768 çözünürlükte oynadığım ve alıştığım için FULL HD panelde bile düşük çözünürlükte oynuyorum. Ayrıca Dust II haritasından örnek vermek gerekirse uzundan a bomba bölgesindeki adamı yüksek çözünürlükte görmek zordur. Düşük çözünürlükte rakip daha büyük olduğu için hedef almak ve spray daha rahat yapılıyor. Tabi bunlar benim görüşümdür.

Değerler : CS:GO 77 derece 3000 RPM ile dönüyor GPU
AMD 8320 işlemci 49 derece.

Sonuçlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Şu anki güncel sonuçlar
csgo_2015-07-13_22-47-03.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı