R9 285 PC'nin kapanması

Jaizen

Kilopat
Yer
İzmir, Turkey
Yeni FX8300 ve R9 285 aldım, oyundayken bir süre sonra elektrikler gitmiş gibi pc bir anda kapanıyor. Ekran kartı ısısı oyunda en fazla 75-78 işlemcinin de oyundayken 65 oluyor ama pc kapanıp açılınca en son kapanmadan aldığı değere baktım 83 derece yazıyordu. Aldığım işlemcinin fanını kullanıyorum hatta macun bile sürmedim orjinal işlemci fanının altına koyulan orjinal macunu kullandım. Sizce kapanmasında ki sebep ne?

2 yıl kadar önce başıma bu tarz birşey gelmişt, kardeşim ve işlemcinin sıcaklığından olduğu anlaşılmıştı. Yeni sistem toplamışsın çok garip bu kadar erken bir zamanda böyle birşeyle karşılaşman ama sorunun sıcaklık değerleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Valla aynısı benimde başıma gelmişti ama benim kartım Sapphire R9 280X'idi 4 defa garantiye vermiştik yinede bozulmuştu çünkü AMD CPU'ları rezalet bir biçimde çalışıyorlar.

83 derece cpu için nasıl bir derece?
83 baya fazla bir sıcaklık bundan yukarı çıktıysa işlemci büyük ihtimal yanmasın diye bilgisayar kendini kapatıyordur.Ekran kartında 80 işlemcide ise 70-75 sınır sıcaklıklardır.Cpu soğutucu alıp termal macun değiştirmeniz gerekli.

Yeni FX8300 ve R9 285 aldım, oyundayken bir süre sonra elektrikler gitmiş gibi pc bir anda kapanıyor. Ekran kartı ısısı oyunda en fazla 75-78 işlemcinin de oyundayken 65 oluyor ama pc kapanıp açılınca en son kapanmadan aldığı değere baktım 83 derece yazıyordu. Aldığım işlemcinin fanını kullanıyorum hatta macun bile sürmedim orjinal işlemci fanının altına koyulan orjinal macunu kullandım. Sizce kapanmasında ki sebep ne?
Macun sürün.

Valla aynısı benimde başıma gelmişti ama benim kartım Sapphire R9 280X'idi 4 defa garantiye vermiştik yinede bozulmuştu çünkü AMD CPU'ları rezalet bir biçimde çalışıyorlar.
Bunun CPU yada GPU ile alakası yok. Arkadaş macununu değiştirmiş düzelmiş yine mi AMD suçlu?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı