R9 285'ten T400'e geçilir mi?

arm1

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhaba kolay gelsin. Elimde R9-285 var ama performanslarında pek fark olmayan 1700 TL'ye sıfır Nvidia T400 ekran kartını buldum. Üstelik 2021 model bir ekran kartı 45W bir güç tüketimi var. Oynadığım oyunlar CS:GO ve Valorant genellikle...

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler!

Aslında oyun oynatıyor, hatta son çıkan giriş seviyesi Quadro kartlar belli başlı oyunları oldukça performanslı oynatabiliyor. Ancak kartlar oyun oynamak amacıyla geliştirilmediği için sürücü konusunda ciddi sıkıntılarda beraberinde geliyor. Testlerde 150 FPS verdiği oyunlarda yer yer 20-30 FPS'lere düştüğü senaryolar var. Stabil bir performans almak imkansız.

Çıkış tarihinden (Temmuz 2014) 1 sene sonra (Temmuz 2015) 10 dk lık GTA 5 testi yapılan bir K5200 videosu var. Yapılan testte herhangi bir FPS düşüklüğü gözükmüyor. Hatta tüm detaylar açılmasına rağmen FPS düşmüyor, ancak aa çarpanını yükselterek az da olsa FPS düşürmeyi başarıyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence T400'de de sıkıntı olmayacaktır. Kaldı ki K5200'den 3 nesil daha yeni bir mimari var kartta.

Çıkış tarihinden (Temmuz 2014) 1 sene sonra (Temmuz 2015) 10 dk lık GTA 5 testi yapılan bir K5200 videosu var. Yapılan testte herhangi bir FPS düşüklüğü gözükmüyor. Hatta tüm detaylar açılmasına rağmen FPS düşmüyor, ancak aa çarpanını yükselterek az da olsa FPS düşürmeyi başarıyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence T400'de de sıkıntı olmayacaktır. Kaldı ki K5200'den 3 nesil daha yeni bir mimari var kartta.
Teşekkürler, RX560 yerine almayı düşünüyorum hem daha yeni çıkmış bir ekran kartı hem de Watt tüketimi olarak aşırı iyi sence almalı mıyım?

Teşekkürler, RX560 yerine almayı düşünüyorum hem daha yeni çıkmış bir ekran kartı hem de watt tüketimi olarak aşırı iyi sence alınır mı?

O fiyata RX 560 bulunabiliyorsa alınabilir. Fakat oda epey kullanılmış bir kart olacak. Az kullanılmış RX460, RX 560, GTX 1050 falan bulunabilirse alınabilir. Ama 4 yıl kullanılıp posası çıkmış kartlardan ziyade sıfır turing mimarili kart daha mantıklı geliyor bana. Son seçim sizin tabii.

Geri
Yukarı