R9 290 GTA 5 Düşük Performans Sorunu

koraytemir

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • İntel core i7 4770k processor işlemci
  • Asus Z87m plus anakart
  • SAPPHIRE VAPOR-X R9 290 512BİT 4GB GDDR5 TRI-X OC (UEFI) ekran kartı
  • Hİ-LEVEL (8X4) 32 GB DDR3 ram
  • SEAGATE BARRACUDA XT 2 TB, SATA-3, 64 MB
  • THERMALTAKE TOUGHPOWER 750W

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki grafik ayarlarının aynısını tek tek yaptım. V-sync kapalı, her şey aynı fakat benchmark ekranında bende 50-60 FPS'de gidip geliyor. Oyun içi de bu videodakinden 20-30 FPS ciddi bir fark var. Tamam, GTX 970, R9 290'dan iyi olabilir ama bu kadar farkedeceğini zannetmiyorum. Bir sorun var. Sorun ne olabilir sizce? İşletim sistemim W8. Oyun orijinal. Yardımlarınızı bekliyorum.

Buyrun benchmarktan resimler;

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
advanced options tamamen kapalı kardesim.

Ya yokmu yardımcı olucak birisi artık. İnternette r9 280 ile bile benden iyi performans alan videolar var.

+++

Ayarların videonun başındaki ayarlar mı? Daha sonra yükseltiyorlar çünkü MSAA ayarını. Eğer ayarların en baştaki gibiyse ve Advanced Options tamamen kapalıysa , evet FPS biraz düşük. Yaklaşık 10-15 FPS kadar. Sadece GTA V de mi bu sorun var yoksa diğer oyunlar da da var mı? Eğer sadece GTA da ise silip tekrar yüklemeni öneririm.

Ayarların videonun başındaki ayarlar mı? Daha sonra yükseltiyorlar çünkü MSAA ayarını. Eğer ayarların en baştaki gibiyse ve Advanced Options tamamen kapalıysa , evet FPS biraz düşük. Yaklaşık 10-15 FPS kadar. Sadece GTA V de mi bu sorun var yoksa diğer oyunlar da da var mı? Eğer sadece GTA da ise silip tekrar yüklemeni öneririm.
Ayarlar baştaki gibiydi. Silip tekrar yükledim ama hala aynı.

Ayarlar baştaki gibiydi. Silip tekrar yükledim ama hala aynı.

Şu sorularımı cevaplarsan daha iyi yardım edebilirim :) ;

1) Oyunun her bölgesinde aynı FPS'yi mi alıyorsun? Mesela şehirde o ayarlar ve R9 290 ile en az 50-55 FPS alman gerekir. Ama country kasabalarının oralarda , çorak kasabalarda FPS düşmesi normal herkeste düşüyor. Ve ya ormanlık , çok çalılık alanlarda 45-50 FPS'ye düşebilir. Bunları takma. Ben R9 290X kullanıyorum benimde en düşük FPS aldığım alanlar oralar.
2) Daha önce GPU kullanım yüzdesini atmıştın. Her yerde mi %90 kullanılıyor yoksa %95-%100 arası da oluyor mu bazı alanlarda?
3) Diğer oyunlarda da buna benzer bir sorunun var mı yoksa sadece GTA V mi sıkıntılı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı