R9 290 İçin 750W PSU'lu Kasa Yeterli Olur mu?

Thief 2014 mantle destekli bir oyun, ancak henüz tam oyuna uyarlanmadı. Senin dediğinden ve önceliğinden yola çıkarak R9 290 mantıklı bir seçim olacaktır.

Thief çok güzel bir oyun ancak o kadar beklemeye değmedi. Almanı öneririm ancak çok da mükemmel bir şey bekleme.

Yeter, işlemci artı ekran kartın Max. 450 tüketiyor. Diğer bileşenlerle beraber baya bir pay kalacaktır. 600 bile rahat yeter. Bu arada işlemcini 8320 yapman daha iyi olur bence. Hem fiyat performans oranı daha iyi. Kasa olarak da 700W, istersen kablo yönetimi olarak daha etkili olan şu modeli almanı tavsiye ederim.
VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RC-P100K 700W MidT ATX PENCEREL

Son düzenleyen: Moderatör:
Thief çok güzel bir oyun ancak o kadar beklemeye değmedi. Almanı öneririm ancak çok da mükemmel bir şey bekleme.

Ya zaten Thief'in diğer oyunları da tüm oyuncular tarafından beğeni ile oynanmadı. Bu oyunun kendine has bir klasmanı var. Ama herkesin bol aksiyonlu ve (kolay) bir oyun beklemesinden dolayı. (COD zihniyeti diyorum kusura bakmasınlar.) Focus gibi Balance üstü beceriler eklemişler ve benim gibi eski oyuncuların nefret edeceğini bildikleri için de bu özellikleri kapatma olanağı sağlamışlar. Bu tür oyunlar kendi klasmanının cezbettiği insanları etrafında toplar. Bu yüzden bu oyuna 6 veya 7.5 gibi puanlar verdiklerinde gülüp geçiyorum. Örneğin Splinter Cell'de sıka sıka ilerliyorsun stealth oyunu olmasına rağmen. Thief'de aksiyonu gerilim ile alıyorsun. Thief 3'teki gerilimi hiçbir oyun verememiştir bana. (Silent Hill, Thief'in yanında komik kaçar.) EN komik örnek Half-Life'da zombileri eğlencesine levye ile hallederken bunda kaçmak zorunda bırakılıyor ve karanlığa saklanıp kurtulmaya çalışıyorsun ki gerilim artıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek istediğini anlıyorum, haklısın da. Bu konuda Dark Souls ta bir örnek olabilir. Çok zor olduğunu söylüyorlar ki öyle olmasına rağmen zorluğu nasıl oynuyacağını öğrenmenle alakalı. Bu konuda kült oyunları ben de severim. Kendi kitlesini oluşturmuş, özgün yapımlar. Bende uzun zaman LEVEL okudum, artık aynı tadı bulamayınca bıraktım.
Konudan çok uzaklaşmayalım, söylediğim değişiklikler ile sistemin güzel. Fakat gördüğüm kadarıyla benim önerdiğim ve senin istediğin kasanın ikisinde de Usb 3 slotu mevcut değil. Ona dikkat etmelisin.

Ben, FX 8320 üzerine çıkıldığında İntel toplama taraftarıyım. (8320 de dahil olabilir) Bence şu sistemi toplamalısın;
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD - Solid State Disk
VATAN COMPUTER - MSI - H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Anakart
VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - R9 290 PCS+ GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram
VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 4670 Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm
VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk
VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER
%30 indirimle 3095 lira. Kasa olarak şunu da seçebilirsin.
VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER
Bu kasayı seçersen, %30 indirimle 2985 lira. Güç kaynağı her ikisinde de yeter.

R9 290= 250W, İ5 4670= 84W, sistemin geri kalanı= 50W. Toplamda => 384W. Unutmayalım ki bu değer sistemin çekeceği maksimum değerdir. Sistemimiz maksimum 384W tüketecek. Peki güç kaynakları ne durumda ona bakalım.

300R içinde bulunan CX600 80 plus, 12V kanalından 40A akım verebiliyor, yani 480W sağlayabiliyor. Yeterlidir.
200R içinde bulunan VS550, 12V kanalından 42A akım verebiliyor, yani 504W verebiliyor. Yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı