R9 290 Sistem Toplama

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Maalesef kasa yüksekliği 46.5 cm olduğundan onu kullanamam. Ama anladığım kadarı ile çok küçük kasanın içine yüksek güçlü ekran kartı koymak pek makul olmayacak. Kasayı koyacağım raf sisteminin tepesini sökersem 42 yerine zorlayarak 46 cm yer elde edebiliyorum ama o zaman da kasanın üst kısmındaki USB girişlerine ulaşmam olanaksız hale gelecek. Galiba içindeki parçalardan önce benim uygun bir kasa bulmam öncelikli bir konu haline gelecek...

Monitör almayacağım ama R9 295X2'in fiyatı 4000 TL'nin üzerindeymiş! Mutlaka mükemmeldir ama çok fiyatlı geldi açıkçası. R9 290 yerine R9 290X diye bir model gördüm. Aradaki 400 TL fiyat farkı değerse belki onu kullanmayı düşünebilirim. 290 veya 290X için kullanmam gereken güç kaynağı kapasitesi nedir acaba?
Corsair Air 540 sizin için ideal olabilir.
Yalnız küçük kasalarda AMD sistem toplamayın.

Tüm forum üyelerine sabır, tavsiye ve yorumları için çok teşekkür ediyorum. Burada yazan insanlar gerçekten çok seçkin bir topluluk ve umuyorum uzun yıllar bu şekilde devam eder.

Sayenizde kafamda canlandırmaya çalıştığım sistem hakkında oldukça iyi bir fikir edinmiş oldum. Buna göre bileşenleri uygun fiyata edinebileceğim siteleri takip edeceğim. Sizlerin bilgi ve tecrübelerine yine başvurmam gerekebilir, umarım sorularımla çok bunaltmamışımdır.

Herkese iyi akşamlar ve güzel bir hafta sonu dilerim.

Saygılarımla...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı