R9 290 Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UğurB.

Hectopat
Daha fazla  
İlk ekran alıntısındaki parçaları alacağım , mevcut parçalar ile kombinasyonu ise diğer görüntüde var . Yorumlarınızı bekliyorum , sizce değiştirmem gereken parça var mı ve işlemciden kısmalı mıyım ? OC yapmayacağım.

sistem.jpg
sistem2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram'i 1600mhz al.
Madem OC yapmayacaksın anakartı H97 yap.
Ekran kartını GTX970 ile değiştir.
SSD'yi 840 Evo 120GB yap.
Tercihen DVD yazıcı Samsung ile değiştirilebilir.

Ram'i 1600mhz al.
Madem OC yapmayacaksın anakartı H97 yap.
Ekran kartını GTX970 ile değiştir.
SSD'yi 840 Evo 120GB yap.
Tercihen DVD yazıcı Samsung ile değiştirilebilir.
RAM'i niye düşük frekanslı alıyorum onu anlamadım . Ankart konusunda haklı olabilirsin .Gtx 970 biraz pahalı idi 1500 TL falan ssd ve dvd yazıcısı elimde mevcut zaten tam okumadınız sanırım .

RAM'i niye düşük frekanslı alıyorum onu anlamadım . Ankart konusunda haklı olabilirsin .Gtx 970 biraz pahalı idi 1500 TL falan ssd ve dvd yazıcısı elimde mevcut zaten tam okumadınız sanırım .

İsrafa gerek yok İntel işlemciler 1600mhz'i garanti eder.
Anakart ve Ram'den kazanacağın kârın üzerine kendin ekleyip GTX 970 almak çok daha mantıklı olacaktır. Ha ekleyemiyorsan ekran kartını bununla değiştir paran cebinde kalsın. R9 290 1100 TL etmez.

İsrafa gerek yok İntel işlemciler 1600mhz'i garanti eder.
Anakart ve Ram'den kazanacağın kârın üzerine kendin ekleyip GTX 970 almak çok daha mantıklı olacaktır. Ha ekleyemiyorsan ekran kartını bununla değiştir paran cebinde kalsın. R9 290 1100 TL etmez.
H97'ler de 300 den aşağı değil işlemciyi i5 k çarpan açık bir model alıp oc yapsam bi 200 tl aşağı olur gtx 970 alabilirim dediğin gibi.

Anakartın biraz saçma olmuş. Gaming 3 İ3 için üretilmiş bir anakart. Gaming 5 veya paran yetiyorsa G7 al.

H97'ler de 300 den aşağı değil işlemciyi i5 k çarpan açık bir model alıp oc yapsam bi 200 tl aşağı olur gtx 970 alabilirim dediğin gibi.

Bak şimdi aynı dili konuşmaya başladık.(y)

Anakartın biraz saçma olmuş. Gaming 3 İ3 için üretilmiş bir anakart. Gaming 5 veya paran yetiyorsa G7 al.
Gaming 3 ile 5 arasında ne fark var ki acaba , gaming 7 israf :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@UğurB. İsraf dediğin kart tamamen i7 teknolojisine göre tasarlanmış bir kart. İ3 için tasarlanan olan anakart Gaming 3. Yani Gaming serisinin giriş kartı 3 orta seviye kartı 5 ileri seviye kartı 7 dir. Eğer bu kadar para verilen bir sisteme iyi bir kart almıyor iseniz hata yapmış olursunuz. Ve ben sizin yerinizde olsam 290 yerine Maxwell bir GTX 9xx alırdım.

@UğurB. İsraf dediğin kart tamamen i7 teknolojisine göre tasarlanmış bir kart. İ3 için tasarlanan olan anakart Gaming 3. Yani Gaming serisinin giriş kartı 3 orta seviye kartı 5 ileri seviye kartı 7 dir. Eğer bu kadar para verilen bir sisteme iyi bir kart almıyor iseniz hata yapmış olursunuz. Ve ben sizin yerinizde olsam 290 yerine Maxwell bir GTX 9xx alırdım.

Arkadaş yazının başında OC yapmayacağını söylemişti. Şimdi size tek bir sorum var neden 300TL fazla para verip Msi Gaming7 alsın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı