R9 290 sistem yükseltme

MEHMET TATLI

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Research&Development Engineer
Selamlar, Haswell sistemim var. Msi R9 290 ekran kartım var 2 yıldır. Artık sistemi yükselmenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Full HD oyunculukla ilgileniyorum. Aklımda R9 290'ı satıp 980 almak vardı ancak 980'in malum fiyatı yüzünden vazgeçtim. R9 290 cf yapmayı düşünüyorum, haswell'de CF yapmak ne kadar doğru bilemiyorum. Bu konuda deneyimli birisi bir el atıpta bizi bilgilendirirse çok iyi olur. Msi R9 290 var bende. CF için aynı marka şart mı ? Yoksa 290 olması yeterli mi? Anakart tavsiyesi? PSU tavsiyesi (hali hazırda 650 watt Corsair 80 plus silver var)? Performansı nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
1200-1400 arası bütçe var. 1080 alamam. 1070 de alamam. Bu bütçeyle cf daha performanslı olacak; yani 1080 yada 1070 alsam 1080p performansı cf 290 kadar olmayacak. O kartlar wqhd için. Ben sadece full HD oyunculukla ilgileniyorum. Yani bilemiyorum. Hertürlü para çıkacak . Hangisi daha iyi olur?

Ben senin yerinde olsam o sistemi en azından bir yıl daha kullanıp para biriktiririm. İşlemcin gayet güçlü, bir sonraki nesilde 1080p odaklı kartlara darboğaz yapmayacaktır. Kartın da şu an orta ve yüksek ayarlarda yetecek bir kart. Ya bütçeyi artırıp arkadaşların dediği gibi 1070 al ki uzun süre kullanabilesin ya da bir sonraki nesili bekle ki yükseltme yaptığına değsin.

Not: Amazon'dan 1400-1500 civarı 1070 bulabilirsin diye tahmin ediyorum.

1200-1400 arası bütçe var. 1080 alamam. 1070 de alamam. Bu bütçeyle cf daha performanslı olacak; yani 1080 yada 1070 alsam 1080p performansı cf 290 kadar olmayacak. O kartlar wqhd için. Ben sadece full HD oyunculukla ilgileniyorum. Yani bilemiyorum. Hertürlü para çıkacak . Hangisi daha iyi olur?
Elinizdeki kartı 500-600'e satabilirsiniz.

1070 de aslında bana makul gelmeye başladı. Ancak kartın full HD performansı cf r9 290 a kıyasla nasıl olur bilmiyorum . Yani aslında para harcayıp mutlu olma çabasındayım. Şu anda sistem tüm oyunları ultrada açıyor , msaa kapat yeter. Ancak insan bir türlü tatmin olmuyor bunu biliyorsunuz. Sabah 2. el bir r9 290 buldum 650 ye. Anakart msi h97 mate var makul. Kasa ve psu kalıyor geriye. Bilemiyorum acaba 1070 daha mı hesaplı olur? Daha mı performanslı olur? Krediler yatacak 1300 TL ,bunu sisteme yatıracağım. Her yönüyle amacım sistemi 5-6 yıl daha ultra-high ayarda tutabilmek amacım. Buna yönelik aslında sadece ekran kartı değil ,bütçeyi aşmadan herşeyi önerebilirsiniz.

1070 de aslında bana makul gelmeye başladı. Ancak kartın full HD performansı cf r9 290 a kıyasla nasıl olur bilmiyorum . Yani aslında para harcayıp mutlu olma çabasındayım. Şu anda sistem tüm oyunları ultrada açıyor , msaa kapat yeter. Ancak insan bir türlü tatmin olmuyor bunu biliyorsunuz. Sabah 2. el bir r9 290 buldum 650 ye. Anakart msi h97 mate var makul. Kasa ve psu kalıyor geriye. Bilemiyorum acaba 1070 daha mı hesaplı olur? Daha mı performanslı olur? Krediler yatacak 1300 TL ,bunu sisteme yatıracağım. Her yönüyle amacım sistemi 5-6 yıl daha ultra-high ayarda tutabilmek amacım. Buna yönelik aslında sadece ekran kartı değil ,bütçeyi aşmadan herşeyi önerebilirsiniz.
Krediler yatacak derken ? KYK kredisi almaya mı başlıyorsunuz :D

Elinizdeki kartı 500-600'e satabilirsiniz.
1300'ün üstüne kartınızı satıp onun parasını da koyarsanız 1070 için yeterli bütçe oluyor o zaman. En fazla bir ay daha sabredersiniz bütçe artırmak için. 1070, 290 CF'den daha performanslı olur mu bilmem ama CF yaparsanız elektrik faturasında gözle görülür bir fark olacağını düşünüyorum. Hele de benim gibi günün yarısını oyunlarla geçiriyorsanız.

Not: Hala o kartı kullanmaya devam etmeniz taraftarıyım. Yatacak krediyle de altın alabilirsiniz. (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı