R9 290 Tri X Crysis 3 18 FPS

Hemen markaya suç atma. Gıga ve AMD kullanıp da en ufak sorun yaşamayan binlerce kişi var.
Markaya suç atıyorum ben bu markalardan memnun değilim kuzenimde problem yaşadı bir başka arkadaşımda, marka avukatlığına gerek yok herkezin kendi tercihi,bundan sonra işlemcide amd anakartta gigabyte ekran kartındada sapphire bana uzak olsun. Artık tercihim intel işlemci , asus anakart ve asus ekran kartı şeklinde olacak. Bu nedir ya wolfestein güncel şekilde 10 fps görüyor kasmaktan oyun oynanmıyor .

Artık tercihim Intel işlemci , ASUS anakart ve ASUS ekran kartı şeklinde olacak.

İşte bu dediklerin yanlış. Sırf bir markanın ürünü böyle diye "ASUS" yönelemezsin. ASUS da R9 serisinde sorunlu, bilmeni isterim. "ASUS alıp geçerim." dersen, pişman olursun. Ekran kartında ASUS'a toz yutturacak markalar var. AMD işlemcilerin neyini gördün de böyle yorum yaptın? Önyargılarından kurtulman gerekebilir.

Öyleyse, sıfırdan başlayalım.

1- Sistem - Güç Seçenekleri - Yüksek Performans işaretle.
2- En son ekran sürücüsü olan 14.7 Beta'yı kur.
3- AMD Gaming Evolved ile oyunlarını optimize et.
3- Tüm bileşenlerin sürücülerini güncelle.
4- MSI Afterburner indir, fan hızını %50 veya %60 ayarla.
5- Sistemini güzelce virüs taramasından geçir. Malware'lar ile ilgili de Malwarebytes kullan.
6- Oyundayken işlemci ve ekran kartı sıcaklığını kontrol et. (MSI Afterburner ile)
7- Oyundayken CPU, Disk, Bellek kullanımlarını kontrol et. (Görev Yöneticisi ve MSI Afterburner ile)
8- Sisteminde Windows 8.1 kurulu değilse kur.

Son olarak, ekran kartının sorunlu olduğunu düşünüyorsan hemen servise götür ve en açıklayıcı şekilde durumu anlat. Hiçbir sorun çözülmeyecek kadar zor değildir, bundan emin ol.

Ya arkadaşlar konuyla ilgili paylaşılanlara gıcık oldum girdim. Bende r9 290 tri-x kullanıyorum 45-50 fps den hiç düşmüyor. yalnız bu ekran kartını cpu lar bottleneck yapabiliyor. Benim sistemimde i5-3570k işlemci 4.1 ghz e overclocklu. ekran kartınıda trixx yazılımıyla 1150 de kullanıyorum. 8 gb ram var. kaymak gibi akıyor crysis 3 - 1080p / 1xsmaa / very high

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı