R9 290 Tri X Crysis 3 18 FPS

redmap

Hectopat
Daha fazla  
Crysis 3 1920 1080 çözünürlükte tüm ayarlar sonda olacak şekilde oynayamıyorum. Fps 18 e kadar düşüyor, işin ilginç kısmı 8x ayarını 4x ,2x yada tamamen kapalı da yapsam aynı değerlere yine düşüyor.

Daha öncede oyunlarda problem yaşamıştım sistemi yenileyip ramleri değiştirmemiştim. En son ramleri de değiştirdim fakat sistemde aşırı ısınma yaptı, mavi ekran hatası vermeye başladı, fps açısındanda bir fark görmeyince ramleri geri iade edip eski ramleri taktım. (ramler farklı anakartta sorunsuzdu).

Sistem şu anda bu şekilde kasmaması gerekmiyor mu? Bu sistemin ek olarak ısınmaması da gerekmiyor mu? Program üzerinden bakıyorum en yüksek sıcaklık ekran kartında 70 dereceyi bulmuyor. Fakat kasanın üzerine el değmiyor.

Terlenmeyecek havada 15 20 dakika oyun oynadıktan sonra belden aşağısı su içinde kalıyor. O kadar sıcaklık veriyor. Vallahi bir yol gösterin. Servise göndersem adamlar 5 dakika deneyecekler problem yok diyerek geri gönderecekler. Bende beklediğimle kalacam . Sistemdeki parçalarda herhangi bir sorun var mı yok mu? Kesin şekilde nasıl anlarız... Mesela şu programı kur sonuçlarını buraya yükle sorun var mı yok mu söyleyelim diyebilir misiniz?

Lanet geldi bilgisayardan. Amd ve gigabyte markasının dandikliğimi bilmiyorum. Ama daha tövbe oyun için ne pc toplarım nede bu markalara yanaşırım. Bundan evvel hep amd sistem topladım asusdan şaşmadım. Sapphire & gigabyte bu iki marka artık son tercihim.

• Fx8350 işlemci thermaltake nıc c4 soğutucu
  • Gigabyte 990fx-ud3(çipsetlerin üzerlerine mini fanlardan montajladım)
  • Kingston 2 gb ddr3 1333*3
  • Sapphire r9 290 trix
  • Cooler master g750m power
  • Colermaster cm690 (6 aded fan takılı)
  • Seegate 1tb baracuda sata3 64 mb cache 7200 rpm(diskte eski sistemden kalma)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım eğer ram in 3x2 gb ise yanlış yapmışsın. Keske 2x4 gb alsaydın ve dual kit olsaydı. Ayrıca ramların 1333 MHz bunun 1600 olması lazım sorunun bundan kaynaklı.

Dual chanel olması adına 6 gb olmamalıydı elbette fakat 1333 Mhz olmasıyla bir alakası yok. Başka bir sorun var. Ramlerin 6 Gb olmasından kaynaklı bir sorunda diğil, tabi aralarında bir çakışma yoksa.

Arkadaşım eğer ram in 3x2 gb ise yanlış yapmışsın. Keske 2x4 gb alsaydın ve dual kit olsaydı. Ayrıca ramların 1333 MHz bunun 1600 olması lazım sorunun bundan kaynaklı.
Ramler 5 6 yıllık eski ramlar. Bu sisteme alacak olsam tabiki bunları almazdım. Az çok bilgim var. Ramler 4*2 gb ddr3 1333 şeklinde dual chanel 8 gb idi. Tekini arkadaşa vermiştim 2 3 ay evvele kadar oyunları ultrada oynuyordum. Sadece ekran kartını değiştirmiştim. Talihsizlik işte bilgisayar almayı birkaç yıl daha düşünmüyordum. Sistem arızalanınca kurtulan parçalara dokunmadan uzun süre idare edebilecek birşey alayım dedim.

Hdd olarak birkaç ay sonra sdd ram olarak da 8gb dual chanel alırım dedim. Eskileri kullandım, sonrasında 8gb dual chanel aldım problem yaşadım. Ara ara mavi ekranda kitlenme ve sistemde genel bir ısınma gerçekleşti, aslında bu ısınma bana powerdada problem olabileceğini düşündürmedi değil,aslında bu ramleride arızalanan sistemden çıkardım bazen görmemezlik yapabiliyor ama fps açısından yeni aldıklarımla ve arkadaşımdan alıp denediğim kingston hyperx ramler ilede fps açısından hiçbir fark görmedim. Aynı problem devam etti. Ram kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Bu powerde soketler ayrı ayrı çıkarılıp takılabiliyor , 12 v soketini kablo kalabalığı olmaması açısından tek çıkış üzerinden alıp 3 ayrı fana dağıttım. Bu problem olabilir mi diyecem ama zor bir ihtimal. Valla bilmiyorum satsam zararım büyük kullanmaya devam etsem sinirim bozuluyor. Nefret ettim kapitalist dünyanın sömüren politikasından. Şu sistemin hakkı en fazla 1000 tl gözümde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı