R9 290 Tri-X FPS Sorunu

• Konuyu başlatan Shovery
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 5B
S

Shovery

Ziyaretçi
Merhaba, sistemimi toplayalı yaklaşık 1 ay oldu.

• İşlemci: Fx 8320
  • Anakart: M5A97 R2.0
  • Ekran Kartı: R9 290 Tri-X
  • Ram:Corsair vengeance 2x4 1866
  • Güç Kaynağı: VS650

Arkadaşlar, League of legendsta sihirdar vadisi haritasında oyuna girdiğimde (bütün ayarlar en yüksekte 1920x1080) 230 fps ile oyuna başlıyorum. Yaklaşık 20 saniye sonra 100 fps ye kadar düşüyor ve oyun boyunca 100 fps civarlarında oyunu oynuyorum. Belki normal birşeydir sistemime benzer sistem kullanan varsa bu oyunu oynayıp sonuçları yazarsa sevinirim. Daha büyük sorun ise World of Warcraftta. Bütün ayarlar highte 1920x1080, bir battleground veya 2vs2 arenaya girdğimde oyun müthiş takılıyor ve oynanmaz hale geliyor (mediumdada geçerli). İki oyundada bütün driverlarım güncel. İşletim sistemim win8.1 di. Norton ile tarama da yaptırdım sonuç temiz çıktı. Ne yapabilirim arkadaşlar ekran kartımı test edebileceğim bir program varsa yazarsanız sevinirim yada problemin başka bir parçada olduğunu düşünüyorsanız. Bekliyorum ^^

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistemimi toplayalı yaklaşık 1 ay oldu.

İşlemci: Fx 8320
Anakart: M5A97 R2.0
Ekran Kartı:R9 290 Tri-X
Ram:Corsair vengeance 2x4 1866
Güç Kaynağı: VS650

Arkadaşlar, League of legendsta sihirdar vadisi haritasında oyuna girdiğimde (bütün ayarlar en yüksekte 1920x1080) 230 fps ile oyuna başlıyorum yaklaşık 20 saniye sonra 100 fps ye kadar düşüyor ve oyun boyunca 100 fps civarlarında oyunu oynuyorum. Belki normal birşeydir sistemime benzer sistem kullanan varsa bu oyunu oynayıp sonuçları yazarsa sevinirim. Daha büyük sorun ise World of Warcraftta. Bütün ayarlar highte 1920x1080, bir battleground veya 2vs2 arenaya girdğimde oyun müthiş takılıyor ve oynanmaz hale geliyor (mediumdada geçerli). İki oyundada bütün driverlarım güncel, işletim sistemim win8.1 di. Norton ile tarama da yaptırdım sonuç temiz çıktı. Ne yapabilirim arkadaşlar ekran kartımı test edebileceğim bir program varsa yazarsanız sevinirim yada problemin başka bir parçada olduğunu düşünüyorsanız. Bekliyorum ^^

Kardeş normal değerler 300 fps olsaydı durumunda sorun olurdu. Normal fps değeri 60-90 dır benin için. Sen onu kafana takma hiçbir sorun yok.

High te 50-60 arası gösteriyor fakat battleground ve arenada bildğiniz oyun takılıyo. Bu sistemde normal değil bence. İnternetim 20 megabit uydunet. Ultrada benden başka hiçkimsenin olmadığı bir alanda bile 40-50 fps arası oluyor.

Geri
Yukarı