R9 290x mi yoksa GTX970 mi ?

Evet doğrudur. Fakat oyunlarda o kadar performans verebileceğini zannetmiyorum. 2007 yılında çıkan bir model. Tam 8 yıllık.

@xxxxxxx123 Dx12 desteği olmayan ekran kartını önermek mantığına uyuyor mu ?

-Dostum sende aşırı düşürdün bende bile GTX 560Ti var o karttan kat kat iyi

-Bu işlemcinin son üretim tarihi 2010 ve bende o yıl almıştım Q9650 ye eşdeğer bir işlemci (modlandığında)

Aynen bozulan kartım GTX 560Ti arada ekran gidiyo ya da kernel mode hatası veriyor ve neden aşırı düşük ekran kartları öneriyorlar ki ben sadece bu iki karttan hangisi daha iyi onu soruyorum soruyu cevaplarsanız daha çok sevinirim zaten işlemciyi 4.20Ghz de çalıştırıyorum 3.00Ghz de bile gayet performanslı

Yardım et be @Recep Baltaş @Ali Güngör

Aşağıdaki video'da çift çekirdekli bir işlemciye GTX 960 takılmış. 4 çekirdekli bir işlemciye GTX 970 takabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1440x900 çözünürlükte GTX 970 ile oynanmış, grafik ayarlarını Rusça olduğu için anlamadım ama darboğaz söz konusu olmuyor. İşlemci %90'nın üstüne çıkmıyor.

Asus Maximus II Formula
Intel Xeon x5460 3.16Ghz
4GB DDR2
GTX 970
corsair cx600m

ultra settings. nvidia hairworks - off
Asus Maximus II Formula
Intel Xeon x5460 3.16Ghz
4GB DDR2
GTX 970
corsair cx600m

Dostum (@Commodore 64 ) R9 290X almak istiyorum aslında ben gtx970'in bayağı sorunu var bence CW gibi ve 3,5Gb kullanımı da var bunun hakkında ne düşünüyorsun ?

Ve de dediğim gibi bu işlemci normal pc ler için yapılan ör E8400 gibi işlemci değil serverlar için yapılmış daha dayanıklı ve daha güçlü bir işlemci ama çoğu kişi normal işlemci muamelesi yapıyor ilk nesil i7 lere denk bir işlemci ör:920.

Bu arada tekrar tekrar ama neden daha düşük bir kart öneriyosunuz anlamıyorum o kartla hangi oyunu açmamı planlıyosunuz acaba.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı