R9 290X sistem reset sorunu

ahmet.acr

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce bilgisayarım reset atmaya başladı. Oyunda değil üstelik film izlerken, sonra sadece boştayken bile reset atıyordu bazen Windows açılıyor ekranında bile attığı oldu biraz da eskimişti bu da bana bahane oldu yeni sistem topladım.

Z170A xpower Gaming Titanium Edition anakart.
ASUS R9290X 4 GB ekran kartı.
Kingston HyperX Savage 8 GB 3000 MHz RAM.
Intel i7 6700K 4.0 GHz işlemci.
SSD 120 GB Kingston.
1 TB seagat HDD.
SilverStone tundra series tdo2-e sıvı soğutma.

Sadece kasa ve PSU değişmedi. Kasa Xigmatek Assassin's Black Edition tauro 80Plus 700W.
İyi güzel düzeldi dedim bügün film izlerken yine reset atmaya başladı. Forumumuzda araştırdım bayağı kimisi RAM uyuşmazlığı, kimisi ekran akrtı falan yazmış. Ben sıcaklık değerlerini de kontrol ettim kesinlikle ısı normal. Ne ekran kartı ne de işlemcide zaten işlemciye sıvı soğutma taktım. Ne olur ne olmaz diye ekran kartını söktüm yine reset attı. Belki kasanın Power reset kabloları kısa devre yapıyordur diye onları da söktüm anakart üzerinde Power tusu var onunla açtım yine reset attı. USB Audio USB 3.0 kablarınıda söktüm bütün faları söktüm eski 1 TB HDD söktüm fakat sonuç aynı. Başka bir konuda:
@THE_MILLER ""bilgisayarım > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > başlangıç ve kurtarma > ayarlar bölümünden.
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "küçük bellek dökümü" seçeneğini seçerek "tamam" a tıklayın.
Sisteminizin mavi ekran vermesi durumunda C:\Windows\Minidump klasörüne en son eklenen DMP uzantılı dosyayı buraya eklersen sorunun kaynağını bulmaya ve çözmeye yardımcı oluruz.""

Yazmış sağ olsun denedim kapanmadı fakat ekran bir anlığna kararıp açıldı. Açıldıgnda renkler biraz daha beyazlamıştı sankı parlaklı kartmış gibi bende hafif korktum ayarları duzelttm. Geriye tek sorun PSU kaldı uzun sure Pc'ci arkadasıma verdım 3 saat kadar açık tuttum sorun olmadı dedi eve getirdim yine reset attı acaba prizden mi kaynaklı dedim bütün odalarda denedim sonuç aynı. Binada mı sorun var dedim acaba aldım yine götürdüm arkadaşıma bu sefer orada da reset atmaya başladı. Allah'tan binada değil onu anlamış oldum yoksa bir de evi kompla taşırdım :D neyse başka pcu test ettik bu sefer sorun olmadı açıldı sorun PSU'da dedim herhalde verdim garantiye Vatan topkapı şubesine ya dedim 11 ay olmamış ben bu PSU alalı ne bileyim ürün bu iade istiyorum falan dedım etmediler tabii. Yolladık garantiye gelen sonuç problem yok.
İşte yeni sistemimi 3 gün önce kullanmaya başladım PSU servisten gelince şu saate yoktu yine aynısı yaptı dediğim gibi her şeyi denedim fakat sonuç aynı. Sizce PSU bir daha servise yollamalı mıyım yoksa direk tüketici mahkemesine mi vereyim ? Yoksa sorun başa bir şeyde olabilir mi acaba ?

Ustad önce psu değiştir dene olmadı uzay montaj dene hala sıkıntı davam ediyorsa buraya yazarsın yada ekran kartını fln başka sistemde deneme şansın varsa denersin

Bilgisayarcıya verdim test etmesini istedim sorun psu dedi. vatana vermiştim önceden sorun yok diye geri yolladılar sizce şimdi tekrar yollamalı'mıyım garantiye ? yoksa direk tüketici mahkemesine başvurayım mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı