R9 290X VS GTX970

Deathly Core

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle Merhaba ;)

Ekran kartımı yenilemeyi düşünüyordum ve... R9 290X indirime girmiş. Şahsen 970 almayı planlıyordum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz diye fikir alma isteği duydum. Bir de unutmadan, nedeni ni de açıklarsanız çok hoş olur, teşekkürler şimdiden.

Bence Gtx 970. Yeni nesil bir kart ve düşük güç tüketimli. Yaklaşık aynı performansı veriyorlar zaten. Fiyatlarıda aynı. Tasarruf açısından Gtx 970.

Yeni mimari, daha az güç tüketimi, daha az ısınması bunun gibi sebepler GTX 970 lehine. Performans olarakta hemen hemen aynılar yeri geldimi GTX 970 yeri geldimi R9 290X geçiyor fakat atlanılmaması gereken bir unsur var, harcadığı elektrikle verdikleri performans olarak GTX 970 tokatlıyor tabiri caizse.

Yeni mimari, daha az güç tüketimi, daha az ısınması bunun gibi sebepler GTX 970 lehine. Performans olarakta hemen hemen aynılar yeri geldimi GTX 970 yeri geldimi R9 290X geçiyor fakat atlanılmaması gereken bir unsur var, harcadığı elektrikle verdikleri performans olarak GTX 970 tokatlıyor tabiri caizse.
R9 290x 90-95 derecede çalışması için üretildi. Sadece biraz kasanız ısınır fakat performans kaybı yaşamazsınız. İkisi arasında EVGA GTX 970 FTW.

R9 290'larda coil whine olabiliyor. Ayrıca yüksek bir güç tüketimi var. Çok ısınan bir kart. O yüzden önerim GTX970

R9 290x 90-95 derecede çalışması için üretildi. Sadece biraz kasanız ısınır fakat performans kaybı yaşamazsınız. İkisi arasında EVGA GTX 970 FTW.
Şehir efsanesini nerden duyduysan yanlış bilgi edinmişsin. Hiçbir GPU şu derecelerde çalışacak için üretildi diye birşey olamaz. Nvidia ve AMD GPU'ların son ısınma eşikleri var fakat R9 290X GPU'sunun tek nedeni fazla elektrik tüketmesinden kaynaklı. Bunun en büyük sebeplerinden biriside içinde bulundurduğu transistör ve shader ünitelerinin fazlalığıdır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı