R9 380 80 derece

Merhaba. AMD R9 380 Sapphire Nitro 4 GB ekran kartına sahibim. Boşta fan hızı 20 25 civarında 50 derece. Yük altında 1650 RPM hızında en fazla 80 dereceyi gördüm. MSI afterburnereden stress test sonucunda 10 dakika çalıştırınca gördüm 80 dereceyi. ETS 2 gibi bir oyunda 77 dereceye kadar çıkıyor. Bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. AMD R9 380 Sapphire Nitro 4 GB ekran kartına sahibim. Boşta fan hızı 20 25 civarında 50 derece. Yük altında 1650 RPM hızında en fazla 80 dereceyi gördüm. MSI afterburnereden stress test sonucunda 10 dakika çalıştırınca gördüm 80 dereceyi. ETS 2 gibi bir oyunda 77 dereceye kadar çıkıyor. Bu normal mi?
Neredeyse 200W TDP'ye sahip. Kullandığın kasanın hava akışı kötüyse normal denebilir. Belki Undervolt yapıp, kaliteli bir termal macun ile karta bakım yaparsan sorunun düzelir. Kasan kötüyse ve yine bütçe varsa hava akışı iyi olan bir şey ile değiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı