R9 380 Yükte 89 Derece

Bende R9 380 kullanıyorum, kasada Zalman Z3 600w olan modeli mevcut. İyi bir kasa tavsiye ederim. Yükde benim 75 Dereceyi geçmiyor genelde... Boşta ise 40 derece ( Fan otomatikde )...

Bende R9 380 kullanıyorum, kasada Zalman Z3 600w olan modeli mevcut. İyi bir kasa tavsiye ederim. Yükde benim 75 Dereceyi geçmiyor genelde... Boşta ise 40 derece ( Fan otomatikde )...

Senin ısı değeri de biraz fazla sanki? Aynı sistem ben de var ve 1 saatlik stres testi aşağıdaki gibi;

upload_2016-7-2_1-26-39.png

GPU : Max 65 derece
CPU : Max 58 derece
Anakart : Max 52 derece
HDD : Max 38 derece

Senin ısı değeri de biraz fazla sanki? Aynı sistem ben de var ve 1 saatlik stres testi aşağıdaki gibi;

Eki Görüntüle 171502

GPU : Max 65 derece
CPU : Max 58 derece
Anakart : Max 52 derece
HDD : Max 38 derece

Boşta ne kadar ? Ben Termal macun sürdüm o gündür bir 5 derece yükseldi nedense :)

İstanbul / Kartal'da oturuyorum kardeşim. Sen nerede oturuyorsun?

Beylikdüzü'n de oturuyorum.

Zalman kasayı 2. elden alamazsan Dark N10 almanı öneririm Zalman Z3 Plus yerine. Kasa değiştirdiğinde bariz sıcaklık farkı olacaktır. Mümkünse oyun içindeyken ekran kartı fanlarını %85 gibi seviyelere al. Sıcaklık düşüşü olur muhtemelen.

Mesajın için sağol. Fan seviyelerini %100'e kadar denedim 60 dereceden aşağıya inmiyor ve 85 de çok fazla gürültü oluyor bir süredir 60 derecede %65 seviyesinde kullanıyorum henüz sıkıntı olmadı.

Son düzenleme:
Beylikdüzü'n de oturuyorum
Tamamdır aynı ildeymişiz. Ciddi alıcı isen, elden alışveriş yapabiliriz.

Baktım altında ki macun sıfır hiç kalmamıştı, macun markası Cooler master...
Ekran kartının altındaki macunla ne işin vardı onu anlayamadım bir türlü, soğutucuları falan niye söktün ki, kartı sıfır almamış mıydın?

Tamamdır aynı ildeymişiz. Ciddi alıcı isen, elden alışveriş yapabiliriz.

Ekran kartının altındaki macunla ne işin vardı onu anlayamadım bir türlü, soğutucuları falan niye söktün ki, kartı sıfır almamış mıydın?

Bugün Stock fanı değiştirdim Akasa mavi ledli olandan takdım, ısı degerleri 5 derece daha düştü, birde benim oda biraz fazla sıcakmış :) sonradan fark ettim...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı