R9 380 Yükte 89 Derece

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yeni kasa alasıya kadar sistemimi fansız kullanıyorum (Kasanın fanları çalışmıyor PSU dandik olduğu için). Oyunlarda Fan Hızı Otomatikde iken 75'e kadar çıkıyor fakat sıcaklık 85-90 derece oluyor. Bu fan hızına o derece biraz fazla değil mi ? Zalman Z3 Plus almayı düşünüyorum, o kasayı alınca sıcaklık ve fan hızında epey düşüş olur mu ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

GPU Tweak'ten öncelikle 0 dB özelliğini kaldırmalısın. Yeni kart modellerinde fazla ses yapmaması için 60 dereceye kadar fan açmaz. Ben de R9 390X kulanıyorum ve OC ile manuel fan ayarları yaptığımda kart en fazla 74-76 dereceyi gördü. Fan ayarlarını el ile ayarla, bir de öyle denemelisin. Bir de yeni ekran kartları yüksek ısılara dayanıklı ancak fazla ısınıyor. Boğulan bir yere koymamalısın kasanı. PSU kaç Watt? Hangi oyunlarda o kadar yüksek derece görüyorsun? Yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni kasa alana kadar elindeki kasanın kapağını açık kullan kasada egsoz fan olmadığından sıcak hava kasa içerisinde muhafaza edildiğinden dolayı yüksektir. Kapak açık olursa bir nebze düşecektir sıcaklık.
kapak alındığından beri açık

Benim dediğim z3 plus'a geçsem ısıda ve fan hızında düşüş Yaşar mıyım?

Benim dediğim z3 plus'a geçsem ısıda ve fan hızında düşüş Yaşar mıyım?

Günaydın kardeşim,
MSI R9 380 Gaming 4G var bende de ve kasam Zalman Z3 Plus. Tam yükte AIDA 64 ile yaklaşık 2 saat stres testine soktum kartı 65 dereceyi geçmiyor. İşlemcim i5 6500 stok soğutucu ve kendi termal macunu mevcut o da 50-55 derece civarlarında seyrediyor.

Bu arada ben Zalman Z3 Plus kasamı satıyorum. Henüz 1 aylık kasa, ben alırken Dark N10 stoklarda olmadığı için almak zorunda kalmıştım. Tertemiz sıfırdan farksız düşünürsen buradan yazabilirsin.

Günaydın kardeşim,
MSI R9 380 Gaming 4G var bende de ve kasam Zalman Z3 Plus. Tam yükte AIDA 64 ile yaklaşık 2 saat stres testine soktum kartı 65 dereceyi geçmiyor. İşlemcim i5 6500 stok soğutucu ve kendi termal macunu mevcut o da 50-55 derece civarlarında seyrediyor.

Bu arada ben Zalman Z3 Plus kasamı satıyorum. Henüz 1 aylık kasa, ben alırken Dark N10 stoklarda olmadığı için almak zorunda kalmıştım. Tertemiz sıfırdan farksız düşünürsen buradan yazabilirsin.

Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz ?

Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz ?

Kasa daha tıpkı içerisindeki bileşenler gibi 1 aylık ve tertemiz. Kasanın sıfırı en ucuzu 165₺ ben 100₺'ye satıyorum. Ayrıca MSI R9 380 4G ekran kartını da yine tertemiz 1 aylık 675₺'ye satıyorum.

Kasa daha tıpkı içerisindeki bileşenler gibi 1 aylık ve tertemiz. Kasanın sıfırı en ucuzu 165₺ ben 100₺'ye satıyorum. Ayrıca MSI R9 380 4G ekran kartını da yine tertemiz 1 aylık 675₺'ye satıyorum.

Nerede oturuyorsunuz hocam umarım yakın oluruz da anlaşabilirsek elden alışverişimizi yaparız :)

Zalman kasayı 2. elden alamazsan Dark N10 almanı öneririm Zalman Z3 Plus yerine. Kasa değiştirdiğinde bariz sıcaklık farkı olacaktır. Mümkünse oyun içindeyken ekran kartı fanlarını %85 gibi seviyelere al. Sıcaklık düşüşü olur muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı