R9 380 ekran kartında görüntü bağdaştırıcısı sorunu

Archosan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Gta 5 oynarken görüntü bağdaştırıcısı sorunu alıyordum. Ve bu sorunla beraber gelen fps düşmeleri ve oyunda donmalar oluyordu. Ekran kartını garantiye yollamıştım. Kartı değiştirmişler ve dün geldi. Gta 5 oynarken aynı sorunu yine aldım. Oyun oynarken ekran kartı sıcaklığı 72 dereceyi geçmiyor ve işlemcinin maksimum sıcaklığı 59 derecedir ve bu sıcaklıkları geçmiyorlar.

Oyun oynarken "AMD Görüntü bağdaştırıcısı yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" ardından "Program yanıt vermeyi kesti" diyor. Bundan sonra oyun kapanıyor zaten. Sistemim ; i5 4460,500 GB hdd, 8 GB ram, r9 380 ekran kartı, Windows 10 Pro 64 bit.

Aynı sorunu hd 7870 de yasamistim. Driver sorunu olmadigindan eminseniz, bios uptadelerine dahi bulasmadan servise yollayin derim. Benim kartim hatali uretim cikmisti.

Ekran kartı zaten en güncel sürümde. Aynı sorundan zaten göndermiştim. Adamlar değiştirdiler ve dün geldi ekran kartı. Aynı sorun şimdi tekrar çıktı.

Ekran kartı zaten en güncel sürümde. Aynı sorundan zaten göndermiştim. Adamlar değiştirdiler ve dün geldi ekran kartı. Aynı sorun şimdi tekrar çıktı.
O zaman ekran kartında sorun olması imkansız. Acaba anakartta birden fazla PCI-E girişi var mı ? Varsa başka girişte deneyin belki slot sorunludur.

Oyunum orjinal değil ama şu anda hemen sipariş verip alabilirim. Ancak bu olayın tekrarlanmayacağının garantisini var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı