R9 380 fiyatları düşecek mi?

Tristan23

Kilopat
Yer
İstanbul/Kartal
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eksen bilgisayarda şurda burda ateş pahası ya 50 100 koy 970 al.

R9 380, GTX 960 denginde bir kart olduğundan fiyatlar daha da aşağı inecektir diye tahmin ediyorum. Birde vergileri de hesaplamak zorundayız o yüzden fiyat yüksek. Gerçi yinede AMD'den bunu beklemiyordum, AMD her zaman Nvidia'dan daha ucuz ve aynı performansta kart üretirdi. Şu an yurtdışında 239 Dolar'a satılıyor.

R9 380, GTX 960 denginde bir kart olduğundan fiyatlar daha da aşağı inecektir diye tahmin ediyorum. Birde vergileri de hesaplamak zorundayız o yüzden fiyat yüksek. Gerçi yinede AMD'den bunu beklemiyordum, AMD her zaman Nvidia'dan daha ucuz ve aynı performansta kart üretirdi. Şu an yurtdışında 239 Dolar'a satılıyor.
960 pek içime sinmediği için almıyorum ya. Şu an alabilecek param var ama almak istemiyorum. r9 380 daha içime sindi ama onda da fiyat sıkıntı. Bayramdan sonrasına kadar bekleyeceğim eğer bir gelişme olmazsa 960 alacağım.

960 pek içime sinmediği için almıyorum ya. Şu an alabilecek param var ama almak istemiyorum. r9 380 daha içime sindi ama onda da fiyat sıkıntı. Bayramdan sonrasına kadar bekleyeceğim eğer bir gelişme olmazsa 960 alacağım.

GTX 960 Maxwell mimarisini kullanan güncel bir kart olmasına rağmen GTX 770-760 arasında bir karttır. Normalde yeni ekran kartının bir alt serideki bir üst kartı geçmesi gerekirdi. Mesela GTX 970>780 gibi. 960 bunu başaramamasına rağmen yinede sizi pişmanlığa uğratmayacaktır. Yurtdışı fiyatlarında bile 26 Dolar fazla R9 380. Zaten aynı performansta kartlar, R9 380 fiyatı düşmezse gönül rahatlığıyla GTX 960 alabilirsiniz, fakat Mutlaka 4 GB modelini tercih edin iki kartta da.

Burda suç AMD'nin değil. Ülkemizdeki vergilerden filan kart pahalıya satılıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı