R9 380 fiyatları düşecek mi?

Yapacak bir şey yok arkadaşlar burada teknoloji pahalı, yurt dışında bir çok ülkede manav ürünleri pahalı. Annem Almanya'ya gitmişti, burada atıyorum kilosu 2TL olan bir kiraz, orada kilosu 8-9€ falanmış. Aynı şekilde tekstil ürünleri de manav ürünleri kadar olmasa da yine pahalı.

Fakat orada asgari ücret ve iş imkanları yüksek seviyede, fakirlik sıkıntısı çeken insan az.

Yapacak bir şey yok arkadaşlar burada teknoloji pahalı, yurt dışında bir çok ülkede manav ürünleri pahalı. Annem Almanya'ya gitmişti, burada atıyorum kilosu 2TL olan bir kiraz, orada kilosu 8-9€ falanmış. Aynı şekilde tekstil ürünleri de manav ürünleri kadar olmasa da yine pahalı.
Ama onların 3000 Euro'dan fazla gelirleri var aylık.

Ama onların 3000 Euro'dan fazla gelirleri var aylık.
Teknolojik gözden bakmadığın zaman şartlar eşit oluyor. Aylık gelirin fazla olmasına karşın, daha pahalı günlük ürünler. Burada da aylık gelirin oraya göre daha az olmasına karşın daha ucuz günlük ürünler. Buraya kadar her şey normal. Ancak işin içine teknoloji girince vergiler can sıkıyor. Bu sistem maalesef kolay kolay değişemez.

Neyse sıkmayalım canımızı, Allah Büyüktür. Gün gelir başımızdan savar Allah kötülükleri. Bende yurtdışına gitmeyi planlıyorum 7 yıl sonra Amerika'ya gitmek için çabalayacağım. Türkiye pek iyiye gitmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı