R9 380 için 700-800 TL işlemci önerisi

Mert1394

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an elimde AMD Radeon R9 380 4G var, bu ekran kartıyla iyi gidebilecek bir işlemci arıyorum. Bütçe 700-800 arası.
  • Anakart: P8H61-M LE/USB3
  • İşlemcim: İntel i5 2400 Sandy Bridge

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartına uygun işlemciyi 2. el bulabilirsin anca. Benim i7-2600'ü satıyım sana dermişim :) Bütçeni biraz daha artırıp Ryzen 5 1400 işlemci, B350 chipsetli anakart ve 8 GB (2x4GB) DDR4 RAM almanı öneririm.

Ekran kartını güncelleyebilirsin biraz daha para biriktirip ama işlemci almana gerek olduğunu düşünmüyorum.
O para ile RAM 16 yapılabilir, SSD alınabilir.

Cevaplar için teşekkürler, ramim şuan 4x2 gb ddr3 idare ediyor gibiyim işlemci istememin sebebi de Total War tarzı oyunlar oynuyorum bu oyunlar için de işlemci önemli diye biliyorum.(?)
Eğer anakartımı dediğiniz gibi b350 çipsetli bi anakarta çevirirsem ramleri değiştirmek zorunda mıyım? Ekran kartım şuan için yeterli diye düşünüyorum oynadığım en yüksek grafikli oyun bf1 onda da 60 fps sabit alabiliyorum zaten.

Şu an güncel hangi işlemciyi alırsan al yeni RAM almak durumundasın. RAM'leri 2x8 yapıp SSD ekleyebilirsin sistemine. Çünkü 700 liraya hem işlemci hem anakart hem de RAM alamazsın güncel modellerden.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı