R9 380 için boşta 50 derece normal mi?

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bugün yeni kasam Dark N10'a montajladım bilgisayarımı. Masaüstünde hiçbir şey açık değilken 46-49, Chrome açık iken 50-53 arası gidip geliyor. Kasada 5 adet fan var bu sıcaklık değerleri normal midir sizce?

3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
50 derece boşta bu kart için normal. Yükteki değeri de belirtirseniz, yardımcı oluruz.

Çözüm
50 derece boşta bu kart için normal. Yükteki değeri de belirtirseniz, yardımcı oluruz.
Yükte 85 derece üstüne çıkmıyor. Kasayı almadan önce 92 lerde geziyordu şimdi fan hızı 73de sabitlenip sıcaklık 80-85 arası sabitleniyor oyunlarda.

Yükte 85 derece üstüne çıkmıyor. Kasayı almadan önce 92 lerde geziyordu şimdi fan hızı 73de sabitlenip sıcaklık 80-85 arası sabitleniyor oyunlarda.
R9 280x kullandım bende Vapor'un 2 büyük fanlı ,arka plakalı soğutması güzel bir karttı. Bu kartlar eski nesil olduğu için kara düzen çalışıyor . Ne kadar elektrik o kadar performans mantığı ile . Yani durduğu yerden kendini yoran bir kart ayaklı trafo . Cosmos SE kullanıyorum kasa içi buzdolabı diyebilirim resmen onda dahil pubg 'de mesela arka egzoz ve üst egzozdan nerdeyse el yakcak derecede sıcak hava üflüyordu .. Bu kartlarda bu sıcaklık değerleri normal.

R9 280x kullandım bende Vapor'un 2 büyük fanlı ,arka plakalı soğutması güzel bir karttı. Bu kartlar eski nesil olduğu için kara düzen çalışıyor . Ne kadar elektrik o kadar performans mantığı ile . Yani durduğu yerden kendini yoran bir kart ayaklı trafo . Cosmos SE kullanıyorum kasa içi buzdolabı diyebilirim resmen onda dahil pubg 'de mesela arka egzoz ve üst egzozdan nerdeyse el yakcak derecede sıcak hava üflüyordu .. Bu kartlarda bu sıcaklık değerleri normal.
Aynen hocam katılıyorum size. Kasa aldım sırf soğuk olması için. O halde bile 80-85 derece oyunlarda. Ama şükrediyorum halime. Kasayı almadan önce 90'larda geziyordu oyuna giremiyordum. Peki 80-85 derece çalıştırıyoruz kartlarımızı, bu kartlar dayanıklı mıdır bu derecelere. Yaklaşık 3 yıldır bu derecelerde kullanıyorum bir sorun görmedim hala.

Merhaba, yüksek sıcaklık donanım ömrüne direkt olarak etki etmektedir.

80-85 derecenin de etkisi olur mu ? Bu kartlar bu sıcaklıklar için dayanıklı diye biliyorum.
Bu arada arkadaşlar oyunlarda kasanın soğutmasıyla birlikte sıcaklık 80-85 derece arası sabitleniyor. Normal midir R9 380 için?

Hocam merhabalar. Arkadaşların da dediği gibi bu eski sistem ekran kartlarında o sıcaklıkların görülmesi normal bir durumdur. Ancak sıcaklık demek performans kaybıyla eş değerdir. Bu kartlar yeni nesil ekran kartları gibi düşük sıcaklıkta çalışmaya uygun olarak üretilseydi emin olun inanılmaz ölçüde bir performans artışı olurdu.
Ömrüne gelecek olursak, hocam dediğim gibi adamlar sıcaklık etkenini ekran kartını daha iyi malzemeden üreterek oranlamış olabilir ona bir şey diyemem, ancak şu bir gerçek ki sıcaklık elektronik parçanın en büyük düşmanıdır.

Saygılar.

Selamlar,
ayrıca konu açmak istemedim burada çözebiliriz belki :) Bende de r9 280x vapox var ve boşta 50 55 oyunda 78 80 gibiydi fena değil gibi aslında ama baya eski bi kart olduğu için dedim macununu falan değiştireyim belki sıcaklık da biraz düşer. amma velakin şuan boşta 60 61 oyunda ise 95 100 :) sadece termal macunu değiştirdim pedlerde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum lakin değiştirsem yararı olur mu ya da bu sıcaklığı nasıl düşürebilirim. kafam şişti fan sesinden şuan bile...

Selamlar,
ayrıca konu açmak istemedim burada çözebiliriz belki :) Bende de r9 280x vapox var ve boşta 50 55 oyunda 78 80 gibiydi fena değil gibi aslında ama baya eski bi kart olduğu için dedim macununu falan değiştireyim belki sıcaklık da biraz düşer. amma velakin şuan boşta 60 61 oyunda ise 95 100 :) sadece termal macunu değiştirdim pedlerde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum lakin değiştirsem yararı olur mu ya da bu sıcaklığı nasıl düşürebilirim. kafam şişti fan sesinden şuan bile...
Kullandığınız macun modeli nedir hocam her macunu sürmek doğru değil. Yine burada dolaşırken gördüm bir arkadaş isimsiz macun kullanmış sıcaklık değerleri 10 derece artmış fakat sitenin önerdiği macunu sürünce her şey düzelmiş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı