R9 380 için boşta 50 derece normal mi?

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bugün yeni kasam Dark N10'a montajladım bilgisayarımı. Masaüstünde hiçbir şey açık değilken 46-49, Chrome açık iken 50-53 arası gidip geliyor. Kasada 5 adet fan var bu sıcaklık değerleri normal midir sizce?

3.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Fiyat tam bize göreymiş stok a gelse de alsak :pp
Kullandığınız macun modeli nedir hocam her macunu sürmek doğru değil. Yine burada dolaşırken gördüm bir arkadaş isimsiz macun kullanmış sıcaklık değerleri 10 derece artmış fakat sitenin önerdiği macunu sürünce her şey düzelmiş.
peki termal ped eskilerini çıkarıp yenisini taksam çok fark yaratır mı?

Son düzenleme:
Fiyat tam bize göreymiş stok a gelse de alsak :pp

peki termal ped eskilerini çıkarıp yenisini taksam çok fark yaratır mı?
Mevcut pedi kaç yıldır kullanıyorsunuz?
İkinci olarak da boşta ve yükte sıcaklık değerleriniz nedir ?

Bu arada o fiyat stokta olmadığı için öyle hocam fiyata aldanmayın :D

boşta 61 derece şuan webde gezerken oyun açtığımda 95+ 2.5 yıl oldu sanırım kullanma süresi de
Linklerini attığım macunlardan birini alma şansınız var ise alıp macunu yenileyin, yok ise pedleri değiştirebilirsiniz hocam termal macun yenileme süreniz gelmiş benim gibi.

Bu arada hocam GPU yani ekran kartına termal macun sürülüyor termal ped olayı olmuyor. Verdiğiniz sıcaklık değerleri ekran kartınızın sanırım. Macunu değiştirmeniz yenilemeniz gerek.

Linklerini attığım macunlardan birini alma şansınız var ise alıp macunu yenileyin, yok ise pedleri değiştirebilirsiniz hocam termal macun yenileme süreniz gelmiş benim gibi.

Bu arada hocam GPU yani ekran kartına termal macun sürülüyor termal ped olayı olmuyor. Verdiğiniz sıcaklık değerleri ekran kartınızın sanırım. Macunu değiştirmeniz yenilemeniz gerek.
ilk başta belirttiğim gibi macunu değiştirdikten sonra bu sıcaklıklara geldik zaten. Macunu yeniledim ama pedlere ellemedim. yani en iyisi başka bi macun ile denemek sanırım...

Selamlar,
ayrıca konu açmak istemedim burada çözebiliriz belki :) Bende de r9 280x vapox var ve boşta 50 55 oyunda 78 80 gibiydi fena değil gibi aslında ama baya eski bi kart olduğu için dedim macununu falan değiştireyim belki sıcaklık da biraz düşer. amma velakin şuan boşta 60 61 oyunda ise 95 100 :) sadece termal macunu değiştirdim pedlerde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum lakin değiştirsem yararı olur mu ya da bu sıcaklığı nasıl düşürebilirim. kafam şişti fan sesinden şuan bile...

Hocam çok büyük ihtimalle fanı yerine takarken tam oturtmadınız. Ayrıca termal macunu çipin üzerine tam denk gelecek şekilde sürün. Ekran kartının fanını tekrar çıkartıp takın sorun düzelecektir.

Edit:
Necati arkadaşımızın da dediği gibi eğer sürdüğünüz termal macun adiyse sorun ondan dolayı da kaynaklanabilir.

Hocam çok büyük ihtimalle fanı yerine takarken tam oturtmadınız. Ayrıca termal macunu çipin üzerine tam denk gelecek şekilde sürün. Ekran kartının fanını tekrar çıkartıp takın sorun düzelecektir.

Edit:
Necati arkadaşımızın da dediği gibi eğer sürdüğünüz termal macun adiyse sorun ondan dolayı da kaynaklanabilir.
Fanları kontol ettim stabil bi şekilde çalışıyorlar macunu değiştirip bi daha deneyeceğim haber ederim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı