R9 380, oyundan atma sorunu

GGalaxy

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Üniversite)
Selamlar,
Öncelikle eski ekran kartım olan ASUS AMD Radeon HD5850'yi değiştirdim ve ASUS Strix R9 380 aldım. Sonrasında işletim sistemimi Windows 10'a (64bit) yükselttim fakat GTA 5, H1z1 gibi birkaç oyunda aniden masaüstüne atma oluyor ayrıca herhangi bir hata vermeden fakat Windows 10'da çalışmayı durdurdu hatası alıyordum. Neyse ki Windows 7'e tekrar dönüş yaptım fakat gene aynı sorunla karşı karşıyayım, oyunlardan hata almadan sürekli bir kapanma söz konusu. Bu sorun yazılımsal mıdır yoksa donanımsal mı ?
Sistemim böyle;
-Asus M5A88v-evo anakart
-AMD Phenom II x6 1055t 2.8Ghz işlemci
-Asus Strix R9 380 4GB Gpu
-8Gb 1333Mhz RAM
-Windows 7 -64Bit (Tekrardan win7'e geçtim)
- 1TB 7200Rpm HDD
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Sen o kasayı direk çöpe at.
neden öyle dediniz anlamadım tek başıma toplamadım ben makinayı ben seçtik den sonra bilen arkadaşlarıma da sordum az çok olumlu cevap verdiler.

Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım Windows 7 yi Sp1 kadar güncelledim. Şuan Windows 10 geçmeye hazır tüm güncellemeleri yapıldı dün gece 3 saat kesintisiz oyun oynadım oyundan atma problemi olmadı. İyi forumlar

Kolay gelsin iyi günler bende amd asus R9 380 strix ekran kartı mevcut birsenelik cihaz fakat son iki aydır gelen güncellemeri indiriyorum kurarken karşıma çalışmayı durdurdu hatası geliyor ve Driver booster dan kurulum yaptığım zaman da masaüstü pencere yöneticisi çalışmayı durdurdu ve kapatıldı hatası alıyorum yardımcı olur musunuz ?

Dosya Ekleri

• asasada.png
    asasada.png
    131,5 KB · Görüntüleme: 73
Açıkçası sizden böyle bir cevap beklemiyordum. Windows 10 kullanmam ile bunun ne alakası var anlamıyorum. Hiç değilse yardım niteliğinde bir öneri beklerdim...

Bu sorunun anakart ile bir ilgisi olabilir mi veya BIOS'tan değiştirmem gereken ayarlar falan var mıdır ?
Kaç yıl geçmiş ama diyorum ilginç bir forum diye değişik adamlar
Sen o kasayı direk çöpe at.
Senin gibileri atmak daha yaraşır ama?

Geri
Yukarı