R9 380 oyunlarda akıcı değil

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Şöyle bir sorunum var. Oyunlarda 40 FPS olunca fareyi döndürdüğümde kasıyormuş gibi dönüyor. FPS 30 larda olunca sanki 20 FPS deymiş gibi olur. Acaba bu normalde böyle de benim gözüm bazı oyunlarda 60FPS'ye alıştığı için mi kasıyor gibime geliyor yoksa bir sorun mu var ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
NOT: Sistemde virüs yok gayet temiz.

Sistem özellikleri;

İntel Core İ5 4460
R9 380 4G
8 GB 4x2 Ram

Yardım

Benim arkadaşımla aynı sisteme sahipsiniz. Fakat onda hiç bir problem yok. Driver' larınız güncel mi ? Sıcaklık değerleriniz ne durumda ?

HDD ve SSD belirtin. Sorun büyük bir ihtimal onlardan kaynaklanıyordur.

30-40 fpsnin zaten o kadar akıcı olacağını sanmıyorum. Gözünüze kasıyor gibi gelmesi normal. 60 fps ile 100 fps arasında bile bariz bir akıcılık farkı olduğunu düşünüyorum. Aynı oyunda grafik ayarlarını biraz kısarak 60 civarı fps aldığınızda da takılıyor gibi geliyor mu gözünüze? Eğer gelmiyorsa bir sorun yok demektir.

30-40 fpsnin zaten o kadar akıcı olacağını sanmıyorum. Gözünüze kasıyor gibi gelmesi normal. 60 fps ile 100 fps arasında bile bariz bir akıcılık farkı olduğunu düşünüyorum. Aynı oyunda grafik ayarlarını biraz kısarak 60 civarı fps aldığınızda da takılıyor gibi geliyor mu gözünüze? Eğer gelmiyorsa bir sorun yok demektir.
Battlefield 4 Multiplayer oynuyorum genellikle. Oyun 70 FPS üstü ve akıcılıkta hiçbir sıkıntı yok. Diğer oyunlarda da 60 FPS de sıkıntı yok ama 30-40'larda fare kasıyormuş gibi oluyor dediğim gibi. Sanırım bu göz alışkanlığından kaynaklı

Hangi Oyunlarda ?
Hangi oyunlar derken oynadığım her oyunda 30-40lara düşünce oluyor. 50-60 da bir sıkıntı yok

Battlefield 4 Multiplayer oynuyorum genellikle. Oyun 70 FPS üstü ve akıcılıkta hiçbir sıkıntı yok. Diğer oyunlarda da 60 FPS de sıkıntı yok ama 30-40'larda fare kasıyormuş gibi oluyor dediğim gibi. Sanırım bu göz alışkanlığından kaynaklı
Aynen öyle 30-40 fpsyle 60-70 fpsnin arasında akıcılık farkı olması çok doğal sisteminizde herhangi bir sorun yok. Ben de bir fps oyuncusu olarak özellikle multiplayerda 30-40 fpsyle kesinlikle oynayamam, multiplayer oyunlarda akıcılık için minumum 60 fps olması gerekli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı