R9 380 oyunlarda akıcı değil

Hocam videolarda farklı bir durum söz konusu bildiğim kadarıyla. Genelde videolar 30 fps ile encode ediliyor. Yoksa bazı videolar var adam 29 fps de ile oynuyor. 60 dan daha akıcı geliyor video kaynaklı sanırım onlar.
Az sonra telefonum ile muzdarip olduğum durumu çekip atıyorum hocam

Video çektim fakat ilginç bir şekilde bu sorun videoda yok gibi bişey

Sorun söylediğinize göre büyük bir ihtimal sizde yani gözlerinizde. Oyundan oyuna değişebiliyor algılarımız, mesela BF3'te 35-40 FPS bana göre akıcıyken MW serisinde kasma olarak algılıyorum.
Daha çok ekran boyutu etkiler bu olayı, çünkü görme alanımızın merkezi 30-40 kareden sonra algılayamazken görüş alanımızın çevresi yani odağımızın çevresi saniyede 50-60 kare algılayabiliyor. Bunu ledli tabelalarda fark edebilirsiniz. Ledli tabelaya görüş alanının ortasında yani direkt bakarsan ledlerin yanıp sönmelerini algılayamazsın. Telefonlarda 30 FPS akıcı oluyor genellikle. Ekrana olan uzaklığın bunu etkileyebilir. Yani ekrandan biraz uzak durmalısın ki ekran görme alanının ortasında olsun. Dediğim gibi alanın ortası 40 kareden sonra algılayamazken çevresi 50-60 kareyi algılayabiliyor. Neyse benim fikrim bu, saçma ama ben bunu fark ettim.

Son düzenleme:
Bence de 60 Fps alıştığınız içim anlık 30-40 Fps kasıyormuş gibi algılıyorsunuz. Çözüm olarak ya ayarları düşürün ya da Amd'de Fps sabitleyici gibi bir şey vardı adını tam hatırlamıyorum onu açın.

Bu problemi yaşamanız normal. Çünkü 40 fps ile 70 fps arasında fark var. Ama bu oyunlarda değişkenlik gösterebiliyor. Mesela ben geçenlerde Wolfstein New Order' i yükledim. Oyunda fps o kadar dengesizki. Sürekli değişkenlik gösteriyor ve oyun hiç akıcı değildi. Silmek zorunda kaldım param boşa gitti. Ama bir diğer oyun Cod Ghost' ta ise fps 40 civarlarına düşse bile oyun akıcıydı. Bu iş kısaca optimizasyon işidir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı