R9 380 sistem toplama

Turkishqence

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistem alacağım. Alacağım sistemi Technopat'taki sistem önerisinden seçtim (Resmi aşağıda). Sistemden beklentim yeni çıkan oyunları düşük veya orta ayarlarda oynamak.
Sorularıma başlayayım.

1-İşlemciye (i5 6400) overclock yapmayacağım yinede iyimidir?(i5 4460'dan iyi olur mu?)

2-Sistemi kendim toplamayı düşünmüyorum. Sinerji mi Vatan mı daha iyi toplar?

3-Yoksa Technopat'ın herhangi bir PC toplama videosu izleyerek toplayabilir miyim? (Özellikle kablo bağlantıları)

4-İşletim sistemi almayacağım. Almadığım halde Sinerji veya Vatan Bilgisayar işletim sistemi yüklermi ve/veya BIOS ayarlarını yapar mı?

5-Kendim Windows 7 yükleyebilir miyim? (Video izleyerek ve USB ile)?

6-BIOS ayarları ve güncellemesini kendim yapabilir miyim? Yapmasam olur mu?(Video önerebilirsiniz)

7-İşlemcilerin (i5 6400 ve 6500) yanında işlemci fanı geliyor mu?

8-Sistem Dvi destekliyor mu?
Screenshot_2015-12-21-02-09-34.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerji'den alırsanız daha ucuz olacaktır. Onlar da sistem topluyorlar ve i5 6400 almanızı tavsiye ederim. DDR4 gibi yeni nesil teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Fakat en sağlıklısı sistemi kendiniz toplamanızdır. Yanına bir arkadaşını al güvendiğin ve dikkatli bir şekilde videoları izleyerek sistemini topla. Böyle güçlü bir sisteme Windows 7 ile eziyet etmezsiniz diye umuyorum. :)

1. İ5 6400 güncelidir. Zaten OC yapılamaz.
  2. Sinerji daha iyi topluyor.
  3. Kendiniz de toplama zevkini yaşayabilirsiniz. Size kalmış :)
  4. Bildiğim kadarıyla işletim sistemi için ayrı bir miktar para alıyorlar.
  5. Olmazsa Win 7 yükleyip Win 10'a yükseltin.
  6. Eğer anlamıyorsanız çok dokunmayın. Arkadaşınız varsa ona yaptırabilirsiniz.
  7. Evet, stok fanı mevcuttur.
  8. Destekler fakat monitör eski ise onu da yenileyin.

Peki R9 380 mi yoksa GTX 960 + 50 Tl'lik işlemci fanı mı daha iyi olur? Yani 50 Tl'lik fan stok fan'a göre fark yaratırmı?

Birde GTX 960 için 600W fazla mı olur ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı