R9 380 Termal Macun Değişimi

Günaydın, ekran kartı biraz ısınmaya başladı 78-79 derece olmaya başladı yük altında, termal macunu yenilesem sorun düzelir mi? Ve normal CPU'ya sürülen macun ekran kartına da sürülür mü? Siz hangi macunu önerirsiniz?

Ekran kartının fanları yeterli hızda dönüyor mu? Kasa içi hava akışı iyi mi?
CPU'ya sürülen macunu kullanabilirsiniz.
Cooler Master HTK-002 alabilirsiniz. Eğer daha iyi bir şey istiyorsanız Cooler Master Mastergel serisinden bir termal macun alabilirsiniz.

78-79 derece normal bu ekran kartı için. Aynı kartı ben de kullanıyorum ve bu seri kartlar yüksek sıcaklıkta çalışıyor. 1-2 derece alacağanız fark için değiştirmeyin, uğraştığınıza değmez.

78-79 derece normal bu ekran kartı için. Aynı kartı ben de kullanıyorum ve bu seri kartlar yüksek sıcaklıkta çalışıyor. 1-2 derece alacağanız fark için değiştirmeyin, uğraştığınıza değmez.
Teşekkür ederim ^^
Ekran kartının fanları yeterli hızda dönüyor mu? Kasa içi hava akışı iyi mi?
CPU'ya sürülen macunu kullanabilirsiniz.
Cooler Master HTK-002 alabilirsiniz. Eğer daha iyi bir şey istiyorsanız Cooler Master Mastergel serisinden bir termal macun alabilirsiniz.
Sessiz modda fanlar. 78 derece de 1700-1800 rpm aralığında dönüyor.

Macun değişiminden sonra sıcaklıklar bayağı düşer 1-2 derece fark eder diyenlere bakma sen. O zaman kimse macun değiştirmesin 1-2 derece için. Xigmatek PTI-G3606 alabilirsin ben 3 şırınga almıştım bundan iletimi de çok iyi olduğu için çok ciddi düşüş yaşatıyor.

Fazla bilginiz yoksa dokanmayın derim havalar ısınmaya başladı normal o değerler. CPU gibi basit görünebilir ancak GPU daha hassas yanlış işlemde çip çabuk el sallar, durup dururken kaşınıp macun değişiminden sonra ekran kartını yakan nice insanlar var.

Fazla bilginiz yoksa dokanmayın derim havalar ısınmaya başladı normal o değerler. CPU gibi basit görünebilir ancak GPU daha hassas yanlış işlemde çip çabuk el sallar, durup dururken kaşınıp macun değişiminden sonra ekran kartını yakan nice insanlar var.

Üstünde tepinmeyecek hocam macunu çip üzerine nohut büyüklüğünde sıkıp soğutucuyu koyacak üstüne. Abartmayın bu kadar.

Geri
Yukarı