R9 380X ETS2 FPS Sorunu

Amiidamaru

Kilopat
Yer
İstanbul
Lütfen sadece bilgi sahibi olanlar yorum atsın.
Ets 2 de FPS problemi yaşıyordum. FPS uzun zamandır 40'larda geziyordu o da oyun içinde sabit kalınca. Hareket haline geçince 30'lara 130km hızı aşınca da 20'lere düşüyordu. Hatta şehir içinde 15'lere kadar düşüyordu. CPU RAM ve GPU kullamına bakayım dedim. Telefonla da video çektim link aşağıda. İlk defa bu kadar yüksek FPS aldım ama onu dikkate almayın normalde çok düşük FPS alıyorum.

1. İşlemci kullanımı bana yetersiz geldi çok az kullanıyor bence ve bazı çekirdekleri çok az kullanırken bazılarını çok kullanıyor bu normal mi ?

2. GPU kullanımı anlık olarak aşırı düşüp birden %90 %100'lere fırlıyor. Bu da bana normal değil gibi geldi.

3. RAM kullanımı da bana az gibi geldi normalde ne kadar kullanıyor bilgim yok.

Bu değerler sizce normal mi ? (Oyun SSD'ye kurulu ve orjinal)

Fx6300
Asus STRIX 380X
16 GB 1600 MHz bellek
Windows 10

MOV_0018.mp4

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal ekran kartı kullanımını doğru olarak algılayamıyor. %0 olduğunda en azından ufak takılmalar olması gerek. Ancak hiçbir sorun yok gibi görünüyor. MSI AfterBurner programının güncel versiyonu ile deneyebilir misiniz?
Ve Güç kaynağınız marka model olarak nedir?
İşlemci kullanımı ise normal. DX9 bir oyun ve tek çekirdeğe yükleniyor. Onun için birisi çok yüksek iken diğerleri o kadar yüksek değil.
Ram kullanımından kasıt belki ekran kartı belleği olabilir. Çünkü bende 8GB bellek var ve Windows 10 boşta 1,5GB'a yakın bellek harcıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı