R9 380X, güncel bir sistemde verim verir mi?

ddy34

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi ekran kartı piyasası uçtu gitti. Stok bile bulunmuyor. Sizlerinde en çok söylediği şey şu an ekran kartları o fiyatları hak etmiyor. GTX 1050 Ti dışında almaya değmez vs. Ben de şöyle bir şey düşündüm. Birkaç arkadaş da söylemişti. Şu anki sistemimde A10 7860K ve R9 380X var. Ekran kartımın halen gayet iyi olduğunu söyleyen birçok arkadaş oldu. Şu anki sistemimdeki işlemci APU zaten. Ekran kartsız bir şekilde şu anki sistemimi satsam nasıl bir sistem toplayabilirim? Gönlümden i7 8700K geçiyor, çok heves ettim ona uygun bir sistem toplayabilir miyiz? Bütçe olarak da ekran kartsız olarak max 4.500 civarı bir sistem düşünüyorum. Piyasa düzgün olduğu zaman da GTX 1070 Ti'a falan geçmeyi düşünüyorum. En mantıklı önereceğiniz sistem nedir? Bir de R9 380X ve toplayacağınız sistem ile BF1, GTA, PUBG tarzı oyunlarda 1080p'de orta ayarlarda stabil 80 FPS görür müyüm ve de şu an sizlerden toplamınızı istediğim sistem güncel uzun vadeli bir sistem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • i7 8700K (1850 TL civarında)
  • ASUS ROG STRIX Z370-F (1075 TL civarında)
  • G.Skill Trident Z 16GB Kit 3000 MHz CL16 RGB (1250 TL civarında)
Sadece bu 3 bileşenle yükseltme yapabilirsiniz.
Ayrıca PSU'yu da belirtin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı