R9 380x mi, GTX 960 mı?

yokartık1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bu sistemi yarın alıcağım ama bazı arkadaşlar çok az bir kesim sapphire r9 380x ısınma sorunu var diyor doğru mu ? Birde sistem nasıl, darboğaz yapar mı?

r9 380x ssdsiz 1.png

Bence 960 almalısın. Yazılımsal desteği çok iyi. MSİ modelini tavsiye ederim.

R9 380 bile gtx 960 modelinden çok daha iyiyken kaldı ki rakibi r9 380x . Tercih kesinlikle r9 380x olmalı. Sürücüdür odur budur geçelim bunları. Amd driverları kötüyken geçiyorsa 2016 da sözünü verdiği driverları daha iyi yapma konusunda başarılı olursa ne yapar o zaman. R9 380x çok daha iyi bir kart başka karta bakma. Zaten rakibi yok gtx 960 ile gtx 970 arasında kalan bir kart o bütçede başka rakibi yok o kartın.

Tabii ki R9 380x. R9 380X çok daha güçlü bir çip.

Ayrıca şu Nvidia sürücüleri mükemmel saçmalıktan başka bir şey değil. Nvidia sürücüleri mükemmel sayılmaz. En son 364.51 WHQL sürücüsü bazı donanımlara ciddi zararlar vermişti. Ayrıca Windows 10 ilk çıktığında Nvidia sürücüleri bazı sıkıntılar yaşatmıştı.

Bu AMD sürücüleri daha iyi demek değil. AMD de sorunlu sürücü üretebiliyor. Mesela Crimson sürücüsü ilk yayınlandığında Fallout 4 ve GTA V'deki radarlarda grafik bozulmalarına sebep oluyordu.

Ayrıca şu an AMD kartlar DX12'de daha çok performans artışı sağlıyor. Kaldı ki işin Vulkan tarafı var bir de. Vulkan'a en büyük katkıyı sağlayan firma AMD. Bu yüzden AMD kartlarda daha iyi çalışacağını tahmin ediyorum.

Hitman-PC-DirectX-12-Benchmarks_1.jpg

Bunu yazma amacım hiçbir firmanın fanboyluğunu yapmak değil. Sadece Nvidia'nın yazılımların da mükemmel olmadığını göstermek.

R9 380x tavsiye ederim fakat Sapphire in bobinleri güzel sarılmamış.İyi soğutuyor fakat biraz daha erken eskiyebilir. Asus R9 380x çok ısınıyor. Gigabyte iyi diye biliyorum. Ya Sapphire 380x ya da Gigabyte 380x almalısın. Amd nin sürücüleri Nvidia nın sürücülerinden daha iyi bu arada(Crimson).

Tabii ki R9 380x. R9 380X çok daha güçlü bir çip.

Ayrıca şu Nvidia sürücüleri mükemmel saçmalıktan başka bir şey değil. Nvidia sürücüleri mükemmel sayılmaz. En son 364.51 WHQL sürücüsü bazı donanımlara ciddi zararlar vermişti. Ayrıca Windows 10 ilk çıktığında Nvidia sürücüleri bazı sıkıntılar yaşatmıştı.

Bu AMD sürücüleri daha iyi demek değil. AMD de sorunlu sürücü üretebiliyor. Mesela Crimson sürücüsü ilk yayınlandığında Fallout 4 ve GTA V'deki radarlarda grafik bozulmalarına sebep oluyordu.

Ayrıca şu an AMD kartlar DX12'de daha çok performans artışı sağlıyor. Kaldı ki işin Vulkan tarafı var bir de. Vulkan'a en büyük katkıyı sağlayan firma AMD. Bu yüzden AMD kartlarda daha iyi çalışacağını tahmin ediyorum.

Eki Görüntüle 149908

Bunu yazma amacım hiçbir firmanın fanboyluğunu yapmak değil. Sadece Nvidia'nın yazılımların da mükemmel olmadığını göstermek.

Hocam bende amd fanı biriyim yalan yok fakat hitman amd oyunu zaten.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı